Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února

26. 1. 2010 - 22:00 | Téma | red

Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února zdroj: tisková zpráva

Distribuční společnost HCE dnes představila film Bratři, ve kterém se sešly herecké hvězdy Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman. Snímek bude do kin uveden 4. února v osmnácti kopiích.

Jde o strhující příběh rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Poté, co starší syn Sam je sestřelen při misi v Afghánistánu, jeho okouzlující žena najde přítele v jeho bratrovi Tommym. Idyle udělá konec nečekaný Samův návrat. Přežil, ale změnil se k nepoznání.

Cenami ověnčený režisér Jim Sheridan (In America, Ve jménu otce) si za námět svého nejnovějšího filmu vybral remake dánského dramatu z roku 2004. Z původního filmu ponechal jen základní kostru, děj přenesl do současnosti a dodal mu to, co v jeho filmech milují kritici i diváci po celém světě. Tedy napětí, inteligentní příběh a postavy, které mohou diváci jednou milovat, jindy nenávidět, ale rozhodně je vždy budou chápat.

Pýchou rodiny Cahillů je starší syn Sam (Tobey Maguire), otec dvou malých dcer, vzorný manžel a hlavně mariňák, který tráví dvě třetiny roku na zahraničních misích. Zato mladšímu synovi, lehkomyslnému Tommymu s tváří Jakea Gyllenhaala, který je častěji ve vězení než doma, nemůže otec přijít na jméno. Přesto je to právě Tommy, kdo se ujme Samovy rodiny poté, co Sam zmizí v Afghánistánu a je prohlášen za mrtvého.

Když prý režisér hledal představitele hlavních rolí, hned myslel na tyto tři herce. Film vznikal v době, kdy byla v plném proudu stávka scenáristů. Natáčelo se v Novém Mexiku a teploty často nad 35 stupňů Celsia dávaly zabrat všem.

Tobey Maguire, v tomto případě s mariňáckým "účesem", v přípravě na roli absolvoval vojenský výcvik a navštívil řadu vojenských základen. Jeho postava je totiž přímo zosobněním válečného traumatu, po návratu to už není ten bezproblémový chlapík, kterého měli všichni rádi.

K celkovému vyznění snímku přispívá kamera Fredericka Elmese, dvorního kameramana velikánů nezávislého filmu Davida Lyncha a Jima Jarmushe, či strhující hudební doprovod, o který se mimo jiné postarala irská skupina U2.

Film Bratři sklidil v USA pozitivní reakce od kritiky i prvních diváků. Vesměs vyzdvihují herecké výkony, emoce, které vyvolávají, a nečekané ztvárnění milostného trojúhelníku. Mluví se o něm jako o horkém kandidátovi na Oscary.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.