Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února

26. 1. 2010 - 22:00 | Téma | red

Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února zdroj: tisková zpráva

Distribuční společnost HCE dnes představila film Bratři, ve kterém se sešly herecké hvězdy Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman. Snímek bude do kin uveden 4. února v osmnácti kopiích.

Jde o strhující příběh rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Poté, co starší syn Sam je sestřelen při misi v Afghánistánu, jeho okouzlující žena najde přítele v jeho bratrovi Tommym. Idyle udělá konec nečekaný Samův návrat. Přežil, ale změnil se k nepoznání.

Cenami ověnčený režisér Jim Sheridan (In America, Ve jménu otce) si za námět svého nejnovějšího filmu vybral remake dánského dramatu z roku 2004. Z původního filmu ponechal jen základní kostru, děj přenesl do současnosti a dodal mu to, co v jeho filmech milují kritici i diváci po celém světě. Tedy napětí, inteligentní příběh a postavy, které mohou diváci jednou milovat, jindy nenávidět, ale rozhodně je vždy budou chápat.

Pýchou rodiny Cahillů je starší syn Sam (Tobey Maguire), otec dvou malých dcer, vzorný manžel a hlavně mariňák, který tráví dvě třetiny roku na zahraničních misích. Zato mladšímu synovi, lehkomyslnému Tommymu s tváří Jakea Gyllenhaala, který je častěji ve vězení než doma, nemůže otec přijít na jméno. Přesto je to právě Tommy, kdo se ujme Samovy rodiny poté, co Sam zmizí v Afghánistánu a je prohlášen za mrtvého.

Když prý režisér hledal představitele hlavních rolí, hned myslel na tyto tři herce. Film vznikal v době, kdy byla v plném proudu stávka scenáristů. Natáčelo se v Novém Mexiku a teploty často nad 35 stupňů Celsia dávaly zabrat všem.

Tobey Maguire, v tomto případě s mariňáckým "účesem", v přípravě na roli absolvoval vojenský výcvik a navštívil řadu vojenských základen. Jeho postava je totiž přímo zosobněním válečného traumatu, po návratu to už není ten bezproblémový chlapík, kterého měli všichni rádi.

K celkovému vyznění snímku přispívá kamera Fredericka Elmese, dvorního kameramana velikánů nezávislého filmu Davida Lyncha a Jima Jarmushe, či strhující hudební doprovod, o který se mimo jiné postarala irská skupina U2.

Film Bratři sklidil v USA pozitivní reakce od kritiky i prvních diváků. Vesměs vyzdvihují herecké výkony, emoce, které vyvolávají, a nečekané ztvárnění milostného trojúhelníku. Mluví se o něm jako o horkém kandidátovi na Oscary.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.