Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února

26. 1. 2010 - 22:00 | Téma | red

Bratři: film nabitý emocemi, v kinech od 4 února zdroj: tisková zpráva

Distribuční společnost HCE dnes představila film Bratři, ve kterém se sešly herecké hvězdy Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman. Snímek bude do kin uveden 4. února v osmnácti kopiích.

Jde o strhující příběh rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Poté, co starší syn Sam je sestřelen při misi v Afghánistánu, jeho okouzlující žena najde přítele v jeho bratrovi Tommym. Idyle udělá konec nečekaný Samův návrat. Přežil, ale změnil se k nepoznání.

Cenami ověnčený režisér Jim Sheridan (In America, Ve jménu otce) si za námět svého nejnovějšího filmu vybral remake dánského dramatu z roku 2004. Z původního filmu ponechal jen základní kostru, děj přenesl do současnosti a dodal mu to, co v jeho filmech milují kritici i diváci po celém světě. Tedy napětí, inteligentní příběh a postavy, které mohou diváci jednou milovat, jindy nenávidět, ale rozhodně je vždy budou chápat.

Pýchou rodiny Cahillů je starší syn Sam (Tobey Maguire), otec dvou malých dcer, vzorný manžel a hlavně mariňák, který tráví dvě třetiny roku na zahraničních misích. Zato mladšímu synovi, lehkomyslnému Tommymu s tváří Jakea Gyllenhaala, který je častěji ve vězení než doma, nemůže otec přijít na jméno. Přesto je to právě Tommy, kdo se ujme Samovy rodiny poté, co Sam zmizí v Afghánistánu a je prohlášen za mrtvého.

Když prý režisér hledal představitele hlavních rolí, hned myslel na tyto tři herce. Film vznikal v době, kdy byla v plném proudu stávka scenáristů. Natáčelo se v Novém Mexiku a teploty často nad 35 stupňů Celsia dávaly zabrat všem.

Tobey Maguire, v tomto případě s mariňáckým "účesem", v přípravě na roli absolvoval vojenský výcvik a navštívil řadu vojenských základen. Jeho postava je totiž přímo zosobněním válečného traumatu, po návratu to už není ten bezproblémový chlapík, kterého měli všichni rádi.

K celkovému vyznění snímku přispívá kamera Fredericka Elmese, dvorního kameramana velikánů nezávislého filmu Davida Lyncha a Jima Jarmushe, či strhující hudební doprovod, o který se mimo jiné postarala irská skupina U2.

Film Bratři sklidil v USA pozitivní reakce od kritiky i prvních diváků. Vesměs vyzdvihují herecké výkony, emoce, které vyvolávají, a nečekané ztvárnění milostného trojúhelníku. Mluví se o něm jako o horkém kandidátovi na Oscary.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.