Belmondo by mohl být letošní hvězdou festivalu Juniorfest

7. 10. 2010 19:00 - Téma | Autor: red

Belmondo by mohl být letošní hvězdou festivalu Juniorfest Zdroj: Archiv

Francouzská filmová hvězda, herec Jean-Paul Belmondo by mohl být v listopadu hvězdou festivalu filmů pro děti a mládež v Horšovském Týně Juniorfest. Organizátoři usilují o hercovu návštěvu, vše ale záleží na jeho zdravotním stavu, řekl dnes ČTK programový šéf Juniorfestu Michal Šašek.

"O návštěvu pana Belmonda stále bojujeme, ale kvůli zdravotnímu stavu ji nemůžeme stoprocentně slíbit. Přijede ale celá plejáda vynikajících českých herců a režisérů a jako třešnička na dortu by měla být návštěva představitelky Pipi Dlouhé punčochy herečky Inger Nilssonové," uvedl. Loni byl zahraniční hvězdou představitel Vinnetoua herec Pierre Brice.

Třetí ročník Juniorfestu, který volně navazuje na bývalý festival Filmák pořádaný v Plzni a pak v Dobřanech, se uskuteční od 7. do 10. listopadu. Letos bude část přehlídky kromě Horšovského Týna i v Plzni. "Je to zkouška, zda Plzeňáci nezapomněli na dětský festival, jestli ho chtějí. Uvidíme po skončení, sami diváci rozhodnou o tom, zda se bude festival do Plzně vracet i dál," poznamenal Šašek.

Hvězda ročníku 2009 - Pierre Brice Zdroj: Archiv

Juniorfest je zatím nesoutěžní festival. Letos nabídne dvě desítky filmů uvedených v naprosté většině v české premiéře. V předpremiéře uvidí diváci také nový český film Bastardi. "Festival jsme rozdělili do sekcí jako jsou velikosti oblečení. Začínáme 'eskem' - to jsou filmy pro nejmenší děti, v 'emku' uvedeme například německý film o čarodějnici, který je podobný jako česká Saxana," popsal Šašek. V kategorii "L" určené středoškolákům nabídne program americký snímek snímek režiséra Davida Lee Millera My Suicide (Moje sebevražda), který byl úspěšný na loňském Berlinale.

Zázemí festivalu je na zámku v Horšovském Týně, kde se v Erbovním sále konají velké doprovodné akce. Letošní novinkou bude soutěž družstev dětí ve stylu oblíbené francouzské televizní hry na opuštěné pevnosti v moři. Hra "Pevnost Týn" bude pro pět týmů, jejichž členové budou v prostorách zámku plnit úkoly. Za úspěšné splnění dostanou indicie vedoucí k pokladu. Zatímco děti budou plnit úkoly po areálu zámku, diváci uvidí jejich boj v přímém přenosu v Erbovním sále. "Je to další výzva, jak posunout festival kousek dál, poznat zámek z jiných úhlů," doplnil Šašek.

Letošní českou hvězdou bude herečka Jiřina Bohdalová, která oslaví příští rok 80. narozeniny. Na Juniorfestu převezme cenu Zlatá rafička a jako překvapení jí organizátoři chystají setkání s mnoha hereckými kolegy. Součástí doprovodných akcí je také program věnovaný režisérovi Jindřichu Polákovi. Na festivalu se bude prostřednictvím herců vzpomínat na jeho filmy Pan Tau, Lucie, postrach ulice, Chobotnice z druhého patra, seriál Návštěvníci a další. Program v Plzni nabídne zejména filmové projekce, ale také setkání s režisérem Václavem Vorlíčkem a herečkou Janou Nagyovou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.