Australan získal cenu pro mladé filmaře za krátký scifi film

- Téma autor: red

Mladý australský filmař Bryn Chainey získal cenu za krátký film na filmovém festivalu Berlinale v Berlíně. Ocenění Berlin Today Award 2010 dostal za svůj romantický scifi příběh s názvem Jonah and the Vicarious Nature of Homesickness. Napsala to agentura DPA.

Na porotu udělalo dojem "nevšedně kreativní myšlenkové bohatství filmu", stálo v tiskovém prohlášení. "Jsme napnutí, čím nás tento talentovaný filmový tvůrce překvapí příště," uvedla jury. Ocenění dává mladým filmařům z celého světa šanci realizovat své nápady na krátké filmy s pomocí německých filmových profesionálů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.