Antonio Pinto: Lord of War – soundtrack

25. 1. 2008 - 13:24 | Téma | red

Antonio Pinto: Lord of War – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Nový film Andrewa Niccola (natočil film Gattaca), je avízovaný jako akční thriller. Ovšem příběh mezinárodního obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova je spíš dramatem

Nový film Andrewa Niccola (natočil film Gattaca), je avízovaný jako akční thriller. Ovšem příběh mezinárodního obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova je spíš dramatem. K tomuto žánru se hlásí i soundtrack, ve kterém je akčních pasáží skutečně poskrovnu, a když už, tak maximálně k dobarvení záběru rychle ujíždějícího auta iráckou pouští...

Autorem hudby je mladý Antonio Pinto, spoluautor výtečného soundtracku k Městu bohů. V jeho hudbě tentokrát ubyl onen funky groove, který nahradilo výrazné množství melancholie s trošku orientální příchutí, tu s feelingem dálného východu, Afriky nebo Španělska. Pinto si libuje v častém používaní marockých houslí (které chtě-nechtě musejí připomenout Black Hawk Dawn) a akustických kytar; obojí dohromady je základním kamenem nahrávky.

Mě jsou nejbližší akustické kytarové skladby (např. Lord of War či Warlord), které dají příjemně vzpomenout na klasickou na mojí oblíbenou desku Jerryho Goldsmithe Under Fire. I zde kytary jakoby vyprávějí komplikovaně jednoduchý příběh a zároveň ho svu dynamikou ženou kupředu (Andina), případně se roztaví do hypnotických delayových ploch (Yakar Diamm).

Skladby s marockými houslemi patří mezi nejsmutnější. Jen v některých momentech trošku prosvitnou, když se například spojí s lehkým kytarovým vybrnkáváním (Everythink That Comes From the Earth), působí výsledek až téměř optimisticky. Jindy pak ale za zvukem tohoto nástroje (některými skladateli velmi oblíbeného) nelze vidět víc než zchudlou poušť.

Svých základních nástrojů se ale Pinto nedrží po celou dobu. Potěší kupříkladu The Promise s krásným klávesovým retromotivem, elektronická Love Deception, klavírní Conscience či rusky načichlé Little Odessa či AK-47 Love.

Jako akční by se dala vypíchnout kupříkladu dvojice By Sea a By Air, ale více než akce, je v těchto skladbách něco hybného, kovový zvuk poháněný elektrickými beaty, ale to je vše...

Verdikt: Další zajímavý soundtrack od velmi nadějného autora. Navíc s originálním zvukem, jasně vybočujícím ze současné produkce!

Hodnocení: 80 %

Seznam skladeb:

01. Lord of War (3:09)

02. Little Odessa (2:50)

03. Ava´s Arms (2:00)

04. By Sea (3:14)

05. Andina (1:25)

06. Love Deception (3:43)

07. Consequences and Loss (4:26)

08. By Air (1:39)

09. The Promise (1:46)

10. Yakar Diamm (2:34)

11. Everythink That Comes From The Earth (1:24)

12. Truth (3:01)

13. Conscience (2:06)

14. AK-47 Love (2:00)

15. Warlord (3:09)

Celkový čas: 38:26

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.