Annette zahájila festival v Cannes a vyprodala pražské předpremiéry, zítra vstupuje do kin

9. 7. 2021 - 10:05 | Novinky | Redakce Dokina.cz

Annette zahájila festival v Cannes a vyprodala pražské předpremiéry, zítra vstupuje do kin zdroj: Foto: Aero

V nadšené a optimistické atmosféře včera po dvouleté odmlce začal v Cannes nejvýznamnější filmový festival na světě.

Zahajovací film Annette s Adamem Driverem a Marion Cotillard v hlavních rolích diváci odměnili dlouhým potleskem ve stoje. Vyvolal také silné reakce recenzentů, kteří vyzdvihují originalitu, divokost a uměleckou hloubku snímku, herecké výkony a odvážné nápady a dějové zvraty.

Annette v paralelních předpremiérách promítlo takřka 40 českých kin. Pražská kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost hlásila vyprodáno. Dnes film vstupuje do českých kin.

Na začátku filmu režisér Leos Carax diváky s nadsázkou prosí, aby zatajili dech až do konce filmu. Podle prestižního magazínu Indiewire tato „ohromující muzikálové fantazie“ divákům dech sama vezme a až do závěrečných titulků ho drží jako rukojmí. Film plný energie, absurdního humoru a kreativity dává prostor vyniknout Adamu Driverovi, který je „vyšinutým živlem.“

The Playlist film nazval „ironickou, temně popovou muzikálovou fantazií s jednoduchým příběhem a fascinující uměleckou hloubkou“ zatímco britský The Guardian si všímá že „skvostný Adam Driver a Marion Cotillard srší energií“ a film je „přímočarým, bombastickým a bláznivým spektáklem,“ který nás nakonec „přiměje vzít ho vážně a cítit jeho bolest i rozkoš.“

Po úterní úspěšné předpremiéře Annette hned ve čtvrtek 8. července vstupuje do českých kin. „Diváci se vrací do sálů a těžko si představit lepší snímek, který by jim připomněl sílu a nekonečné možnosti filmového umění. Leos Carax je génius a démon v jednom, který vždycky dokáže překvapit a svým výrazným rukopisem a šílenou představivostí rozděluje publikum. Troufám si tvrdit, že nikdo neodejde z kina bez hlubokého zážitku,“ říká k premiéře Annette ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.  

Stand-up komik Henry (Adam Driver) se zamiluje do Ann (Marion Cotillard), světoznámé operní pěvkyně. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem. Dlouho očekávaný muzikál vizionářského režiséra Leose Caraxe s hudbou kapely Spark zahájí letošní ročník festivalu v Cannes. Diváky vezme na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.

zdroj: Amazon Prime Video

Zdroje: Amazon Prime Video , Tisková zpráva - Aero Films

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.