Annette zahájila festival v Cannes a vyprodala pražské předpremiéry, zítra vstupuje do kin

9. 7. 2021 - 10:05 | Novinky | Redakce Dokina.cz

Annette zahájila festival v Cannes a vyprodala pražské předpremiéry, zítra vstupuje do kin zdroj: Foto: Aero

V nadšené a optimistické atmosféře včera po dvouleté odmlce začal v Cannes nejvýznamnější filmový festival na světě.

Zahajovací film Annette s Adamem Driverem a Marion Cotillard v hlavních rolích diváci odměnili dlouhým potleskem ve stoje. Vyvolal také silné reakce recenzentů, kteří vyzdvihují originalitu, divokost a uměleckou hloubku snímku, herecké výkony a odvážné nápady a dějové zvraty.

Annette v paralelních předpremiérách promítlo takřka 40 českých kin. Pražská kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost hlásila vyprodáno. Dnes film vstupuje do českých kin.

Na začátku filmu režisér Leos Carax diváky s nadsázkou prosí, aby zatajili dech až do konce filmu. Podle prestižního magazínu Indiewire tato „ohromující muzikálové fantazie“ divákům dech sama vezme a až do závěrečných titulků ho drží jako rukojmí. Film plný energie, absurdního humoru a kreativity dává prostor vyniknout Adamu Driverovi, který je „vyšinutým živlem.“

The Playlist film nazval „ironickou, temně popovou muzikálovou fantazií s jednoduchým příběhem a fascinující uměleckou hloubkou“ zatímco britský The Guardian si všímá že „skvostný Adam Driver a Marion Cotillard srší energií“ a film je „přímočarým, bombastickým a bláznivým spektáklem,“ který nás nakonec „přiměje vzít ho vážně a cítit jeho bolest i rozkoš.“

Po úterní úspěšné předpremiéře Annette hned ve čtvrtek 8. července vstupuje do českých kin. „Diváci se vrací do sálů a těžko si představit lepší snímek, který by jim připomněl sílu a nekonečné možnosti filmového umění. Leos Carax je génius a démon v jednom, který vždycky dokáže překvapit a svým výrazným rukopisem a šílenou představivostí rozděluje publikum. Troufám si tvrdit, že nikdo neodejde z kina bez hlubokého zážitku,“ říká k premiéře Annette ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.  

Stand-up komik Henry (Adam Driver) se zamiluje do Ann (Marion Cotillard), světoznámé operní pěvkyně. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem. Dlouho očekávaný muzikál vizionářského režiséra Leose Caraxe s hudbou kapely Spark zahájí letošní ročník festivalu v Cannes. Diváky vezme na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.

zdroj: Amazon Prime Video

Zdroje: Amazon Prime Video , Tisková zpráva - Aero Films

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.