Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna

7. 1. 2010 - 6:28 | Téma | red

Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna zdroj: tisková zpráva

V polovině ledna přijde do kin britsko-španělská animovaná komedie Planeta 51. Dobrodružný příběh amerického astronauta, který jako "mimozemský vetřelec" prožívá spousty světelných let od domova, vznikl podle předlohy Joea Stillmana, tvůrce scénáře úspěšných amerických animovaných projektů Shrek 1 a 2.

Zelení obyvatelé Planety 51 s anténkami na čele si žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti a venčí psíky. Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze - a tyto obavy se jednoho dne naplní, když kapitán Charles "Chuck" Baker přistane se svou vesmírnou lodí uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán se dává na útěk, avšak cestou naráží na další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Situace se vyostří, když paranoidní generál vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana".

Na českém dabingu této jen devadesátiminutové animované k Planeta 51 zdroj: tisková zpráva omedie se podíleli například Vojtěch Kotek, Lukáš Hlavica, Martin Zahálka, Dalimil Klapka a Lucie Pernetová.
Podle producenta Ignacia Péreze Dolseta bylo prvním krokem ke vzniku tohoto projektu najít scenáristu světové třídy, který by uměl poutavě vyprávět. "A to se podařilo, když jsme získali otce populárního zlobra Shreka," uvedl v distribučních materiálech autor, který vytvořil obdivuhodný příběh plný fantastických postav, humoru, překvapení, emocí a vzrušení.

Režiséra Jorga Blanka bavil příběh o mimozemské invazi, viděný z úplně jiného úhlu. "Díky tomuto originálnímu nápadu jsme začali rovnou umisťovat naše zelené domorodce do doby 50. let v Americe. To se hodilo perfektně, protože právě tehdy bylo sci-fi králem filmového plátna, kde hrdinové bojovali s vetřelci z vesmíru," vysvětlil. Využili proto sociální paranoie té doby, kdy byla lidská nedůvěra namířena i vůči sousedovi, který mohl být tajný agent, snažící se vyhodit do povětří místní pekárnu.

"Všichni z nás viděli filmové bytosti z jiných světů; zelené, hnědé, se šupinami i bez šupin, monstra s velkými hlavami nebo obry. Při navrhování obyvatel Planety 51 bylo použito vše, co by se divákovi mohlo líbit. Chtěli jsme, aby byli vtipní, přitažliví a reální bez podobnosti k nám, ale zároveň, aby nevypadali jako monstra," dodal. Podobně i auta jsou replikami tehdejších vozů; přesto mají tvar talíře a vznášejí se.

Stillman v současné době pracuje na scénáři snímku Gulliverovy cesty (režie Rob Letterman, 2010), kde se v hlavní roli objeví Jack Black.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.