Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna

7. 1. 2010 - 6:28 | Téma | red

Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna zdroj: tisková zpráva

V polovině ledna přijde do kin britsko-španělská animovaná komedie Planeta 51. Dobrodružný příběh amerického astronauta, který jako "mimozemský vetřelec" prožívá spousty světelných let od domova, vznikl podle předlohy Joea Stillmana, tvůrce scénáře úspěšných amerických animovaných projektů Shrek 1 a 2.

Zelení obyvatelé Planety 51 s anténkami na čele si žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti a venčí psíky. Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze - a tyto obavy se jednoho dne naplní, když kapitán Charles "Chuck" Baker přistane se svou vesmírnou lodí uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán se dává na útěk, avšak cestou naráží na další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Situace se vyostří, když paranoidní generál vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana".

Na českém dabingu této jen devadesátiminutové animované k Planeta 51 zdroj: tisková zpráva omedie se podíleli například Vojtěch Kotek, Lukáš Hlavica, Martin Zahálka, Dalimil Klapka a Lucie Pernetová.
Podle producenta Ignacia Péreze Dolseta bylo prvním krokem ke vzniku tohoto projektu najít scenáristu světové třídy, který by uměl poutavě vyprávět. "A to se podařilo, když jsme získali otce populárního zlobra Shreka," uvedl v distribučních materiálech autor, který vytvořil obdivuhodný příběh plný fantastických postav, humoru, překvapení, emocí a vzrušení.

Režiséra Jorga Blanka bavil příběh o mimozemské invazi, viděný z úplně jiného úhlu. "Díky tomuto originálnímu nápadu jsme začali rovnou umisťovat naše zelené domorodce do doby 50. let v Americe. To se hodilo perfektně, protože právě tehdy bylo sci-fi králem filmového plátna, kde hrdinové bojovali s vetřelci z vesmíru," vysvětlil. Využili proto sociální paranoie té doby, kdy byla lidská nedůvěra namířena i vůči sousedovi, který mohl být tajný agent, snažící se vyhodit do povětří místní pekárnu.

"Všichni z nás viděli filmové bytosti z jiných světů; zelené, hnědé, se šupinami i bez šupin, monstra s velkými hlavami nebo obry. Při navrhování obyvatel Planety 51 bylo použito vše, co by se divákovi mohlo líbit. Chtěli jsme, aby byli vtipní, přitažliví a reální bez podobnosti k nám, ale zároveň, aby nevypadali jako monstra," dodal. Podobně i auta jsou replikami tehdejších vozů; přesto mají tvar talíře a vznášejí se.

Stillman v současné době pracuje na scénáři snímku Gulliverovy cesty (režie Rob Letterman, 2010), kde se v hlavní roli objeví Jack Black.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.