Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna

7. 1. 2010 - 6:28 | Téma | red

Animovaná komedie Planeta 51 přijde do kin 14. ledna zdroj: tisková zpráva

V polovině ledna přijde do kin britsko-španělská animovaná komedie Planeta 51. Dobrodružný příběh amerického astronauta, který jako "mimozemský vetřelec" prožívá spousty světelných let od domova, vznikl podle předlohy Joea Stillmana, tvůrce scénáře úspěšných amerických animovaných projektů Shrek 1 a 2.

Zelení obyvatelé Planety 51 s anténkami na čele si žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti a venčí psíky. Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze - a tyto obavy se jednoho dne naplní, když kapitán Charles "Chuck" Baker přistane se svou vesmírnou lodí uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán se dává na útěk, avšak cestou naráží na další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Situace se vyostří, když paranoidní generál vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana".

Na českém dabingu této jen devadesátiminutové animované k Planeta 51 zdroj: tisková zpráva omedie se podíleli například Vojtěch Kotek, Lukáš Hlavica, Martin Zahálka, Dalimil Klapka a Lucie Pernetová.
Podle producenta Ignacia Péreze Dolseta bylo prvním krokem ke vzniku tohoto projektu najít scenáristu světové třídy, který by uměl poutavě vyprávět. "A to se podařilo, když jsme získali otce populárního zlobra Shreka," uvedl v distribučních materiálech autor, který vytvořil obdivuhodný příběh plný fantastických postav, humoru, překvapení, emocí a vzrušení.

Režiséra Jorga Blanka bavil příběh o mimozemské invazi, viděný z úplně jiného úhlu. "Díky tomuto originálnímu nápadu jsme začali rovnou umisťovat naše zelené domorodce do doby 50. let v Americe. To se hodilo perfektně, protože právě tehdy bylo sci-fi králem filmového plátna, kde hrdinové bojovali s vetřelci z vesmíru," vysvětlil. Využili proto sociální paranoie té doby, kdy byla lidská nedůvěra namířena i vůči sousedovi, který mohl být tajný agent, snažící se vyhodit do povětří místní pekárnu.

"Všichni z nás viděli filmové bytosti z jiných světů; zelené, hnědé, se šupinami i bez šupin, monstra s velkými hlavami nebo obry. Při navrhování obyvatel Planety 51 bylo použito vše, co by se divákovi mohlo líbit. Chtěli jsme, aby byli vtipní, přitažliví a reální bez podobnosti k nám, ale zároveň, aby nevypadali jako monstra," dodal. Podobně i auta jsou replikami tehdejších vozů; přesto mají tvar talíře a vznášejí se.

Stillman v současné době pracuje na scénáři snímku Gulliverovy cesty (režie Rob Letterman, 2010), kde se v hlavní roli objeví Jack Black.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.