Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

26. 9. 2010 - 14:00 | Téma | red

Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti zdroj: tisková zpráva

Příběh zloducha, který se chystá spáchat zločin století, sleduje trojrozměrná americká komedie Já, padouch, jež byla včera uvedena v Praze v novinářské premiéře. Prostřednictvím darebáka Gru nabízí americký snímek zábavnou animovanou pohádku pro dospělé i děti. V české verzi, která se v kinech objeví od 21. října, ji na půvabu přidává hlas Jiřího Lábuse, který mluví ústy hlavního hrdiny.

Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen mohutným arzenálem zbraní, paprsků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. Pro svůj cíl neváhá využít ani křehká osiřelá děvčátka, která adoptuje v dětském domově. Právě ta mu však jeho plány naruší. Místo páchání zla jim tak čte pohádky, jezdí s nimi na kolotoči a nakonec zjistí, že není až takový padouch.

Já, padouch

Zatímco Gru páchá zločiny, aby zapůsobil na svou přísnou a nevrlou matku, jeho nevětší soupeř Vektor se snaží získat obdiv svého lhostejného a namyšleného otce. Oba chtějí ukradnout Měsíc a bojují navzájem o jakýsi paprsek, který jim má záměr usnadnit. Gru svému sokovi vynález ukradne, když jako návnadu využije adoptované dívčí trio Margo, Edith a Agnes.

"Vytvořit animovanou rodinnou komedii, ve které by byl hlavním hrdinou záporák, bylo pro mě lákavou výzvou. Projde sice zásadní charakterovou proměnou, jenže tu by diváci neocenili, kdyby v první polovině nebyl tak nesympatický," řekl ke snímku producent Chris Meledandri. Režiséry snímku jsou Pierre Coffin a Chris Renauld.

Já, padouch

Tvůrci chtějí rodinnou komedií oslovit rodiče i děti. Děj nabízí spoustu impozantních triků, které vynikají díky 3D technologii. Stroje, kterými se zloduch snaží páchat nekalosti, působí navzdory animaci téměř realisticky. Diváky baví také vtipné dialogy, které v češtině mimo Lábuse namluvil Jan Přeučil, Jiří Hromada, Alena Kokrdová a Ivana Kordová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.