Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

26. 9. 2010 - 14:00 | Téma | red

Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti zdroj: tisková zpráva

Příběh zloducha, který se chystá spáchat zločin století, sleduje trojrozměrná americká komedie Já, padouch, jež byla včera uvedena v Praze v novinářské premiéře. Prostřednictvím darebáka Gru nabízí americký snímek zábavnou animovanou pohádku pro dospělé i děti. V české verzi, která se v kinech objeví od 21. října, ji na půvabu přidává hlas Jiřího Lábuse, který mluví ústy hlavního hrdiny.

Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen mohutným arzenálem zbraní, paprsků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. Pro svůj cíl neváhá využít ani křehká osiřelá děvčátka, která adoptuje v dětském domově. Právě ta mu však jeho plány naruší. Místo páchání zla jim tak čte pohádky, jezdí s nimi na kolotoči a nakonec zjistí, že není až takový padouch.

Já, padouch

Zatímco Gru páchá zločiny, aby zapůsobil na svou přísnou a nevrlou matku, jeho nevětší soupeř Vektor se snaží získat obdiv svého lhostejného a namyšleného otce. Oba chtějí ukradnout Měsíc a bojují navzájem o jakýsi paprsek, který jim má záměr usnadnit. Gru svému sokovi vynález ukradne, když jako návnadu využije adoptované dívčí trio Margo, Edith a Agnes.

"Vytvořit animovanou rodinnou komedii, ve které by byl hlavním hrdinou záporák, bylo pro mě lákavou výzvou. Projde sice zásadní charakterovou proměnou, jenže tu by diváci neocenili, kdyby v první polovině nebyl tak nesympatický," řekl ke snímku producent Chris Meledandri. Režiséry snímku jsou Pierre Coffin a Chris Renauld.

Já, padouch

Tvůrci chtějí rodinnou komedií oslovit rodiče i děti. Děj nabízí spoustu impozantních triků, které vynikají díky 3D technologii. Stroje, kterými se zloduch snaží páchat nekalosti, působí navzdory animaci téměř realisticky. Diváky baví také vtipné dialogy, které v češtině mimo Lábuse namluvil Jan Přeučil, Jiří Hromada, Alena Kokrdová a Ivana Kordová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.