Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

26. 9. 2010 - 14:00 | Téma | red

Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti zdroj: tisková zpráva

Příběh zloducha, který se chystá spáchat zločin století, sleduje trojrozměrná americká komedie Já, padouch, jež byla včera uvedena v Praze v novinářské premiéře. Prostřednictvím darebáka Gru nabízí americký snímek zábavnou animovanou pohádku pro dospělé i děti. V české verzi, která se v kinech objeví od 21. října, ji na půvabu přidává hlas Jiřího Lábuse, který mluví ústy hlavního hrdiny.

Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen mohutným arzenálem zbraní, paprsků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. Pro svůj cíl neváhá využít ani křehká osiřelá děvčátka, která adoptuje v dětském domově. Právě ta mu však jeho plány naruší. Místo páchání zla jim tak čte pohádky, jezdí s nimi na kolotoči a nakonec zjistí, že není až takový padouch.

Já, padouch

Zatímco Gru páchá zločiny, aby zapůsobil na svou přísnou a nevrlou matku, jeho nevětší soupeř Vektor se snaží získat obdiv svého lhostejného a namyšleného otce. Oba chtějí ukradnout Měsíc a bojují navzájem o jakýsi paprsek, který jim má záměr usnadnit. Gru svému sokovi vynález ukradne, když jako návnadu využije adoptované dívčí trio Margo, Edith a Agnes.

"Vytvořit animovanou rodinnou komedii, ve které by byl hlavním hrdinou záporák, bylo pro mě lákavou výzvou. Projde sice zásadní charakterovou proměnou, jenže tu by diváci neocenili, kdyby v první polovině nebyl tak nesympatický," řekl ke snímku producent Chris Meledandri. Režiséry snímku jsou Pierre Coffin a Chris Renauld.

Já, padouch

Tvůrci chtějí rodinnou komedií oslovit rodiče i děti. Děj nabízí spoustu impozantních triků, které vynikají díky 3D technologii. Stroje, kterými se zloduch snaží páchat nekalosti, působí navzdory animaci téměř realisticky. Diváky baví také vtipné dialogy, které v češtině mimo Lábuse namluvil Jan Přeučil, Jiří Hromada, Alena Kokrdová a Ivana Kordová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.