Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

26. 9. 2010 14:00 - Téma | Autor: red

Animovaná komedie Já, padouch pobaví dospělé i děti

Příběh zloducha, který se chystá spáchat zločin století, sleduje trojrozměrná americká komedie Já, padouch, jež byla včera uvedena v Praze v novinářské premiéře. Prostřednictvím darebáka Gru nabízí americký snímek zábavnou animovanou pohádku pro dospělé i děti. V české verzi, která se v kinech objeví od 21. října, ji na půvabu přidává hlas Jiřího Lábuse, který mluví ústy hlavního hrdiny.

Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen mohutným arzenálem zbraní, paprsků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. Pro svůj cíl neváhá využít ani křehká osiřelá děvčátka, která adoptuje v dětském domově. Právě ta mu však jeho plány naruší. Místo páchání zla jim tak čte pohádky, jezdí s nimi na kolotoči a nakonec zjistí, že není až takový padouch.

Já, padouch

Zatímco Gru páchá zločiny, aby zapůsobil na svou přísnou a nevrlou matku, jeho nevětší soupeř Vektor se snaží získat obdiv svého lhostejného a namyšleného otce. Oba chtějí ukradnout Měsíc a bojují navzájem o jakýsi paprsek, který jim má záměr usnadnit. Gru svému sokovi vynález ukradne, když jako návnadu využije adoptované dívčí trio Margo, Edith a Agnes.

"Vytvořit animovanou rodinnou komedii, ve které by byl hlavním hrdinou záporák, bylo pro mě lákavou výzvou. Projde sice zásadní charakterovou proměnou, jenže tu by diváci neocenili, kdyby v první polovině nebyl tak nesympatický," řekl ke snímku producent Chris Meledandri. Režiséry snímku jsou Pierre Coffin a Chris Renauld.

Já, padouch

Tvůrci chtějí rodinnou komedií oslovit rodiče i děti. Děj nabízí spoustu impozantních triků, které vynikají díky 3D technologii. Stroje, kterými se zloduch snaží páchat nekalosti, působí navzdory animaci téměř realisticky. Diváky baví také vtipné dialogy, které v češtině mimo Lábuse namluvil Jan Přeučil, Jiří Hromada, Alena Kokrdová a Ivana Kordová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.