Animovaná 3D komedie Jak vycvičit draka přijde do kin 1. dubna

19. 3. 2010 - 12:19 | Téma | red

Animovaná 3D komedie Jak vycvičit draka přijde do kin 1. dubna zdroj: tisková zpráva

Řadu trojrozměrných filmů v českých kinech obohatí od 1. dubna americká 3D animovaná komedie Jak vycvičit draka. Distribuční společnost Bontofilm ji do kin uvede ve třiadvaceti kopiích.

Film vznikl ve studiu DreamWorks, kde vznikly úspěšné hity Shrek, Madagaskar a Kung-fu Panda. Je dobrodružnou komedií z bájného světa hřmotných Vikingů a divokých draků sršících oheň a vznikla podle knihy Cressidy Cowellové.


Novináři se na dnešní projekci přesvědčili o tom, že na rozdíl od předchozích podívaných zmíněného studia je tento dobrodružný příběh ve všech ohledech drsnější. Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák, syn náčelníka vesnice. Tento vikinský teenager totiž nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova, protože na rozdíl od nich spíš než svaly, kterých má pomálu, používá hlavu.


Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho "nedostatečnost". Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jen zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na ostrově jediným, zato permanentním problémem. Kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti nim.


Hlavní hrdina se nakonec utká s nepolapitelnou Noční fúrií. Zkonstruuje si k tomu samostříl, jímž obávaného létajícího ještěra zraní. Ale když se ho vydá dorazit, cosi se v něm při pohledu do jasných dračích očí zlomí a změní to soužití lidského a dračího plemene na ostrově.


Režiséři a scenáristé Chris Sanders a Dean DeBlois mohli díky pokročilé 3D technologii realizovat i scénu gigantické bitvy mezi draky a Vikingy. Na českém znění se podíleli zejména Matouš Ruml, Terezie Taberová, Jiří Schwarz a Tomáš Juřička.


Sanders a DeBlois se potkali při práci na filmu Mulan, na scénáři a režii poprvé spolupracovali ve snímku Lilo&Stitch, který byl nominován za animaci na Oscara za rok 2002. "Myslím, že máme stejné nápady, dojdeme ke stejnému cíli, ale různými cestami. Jsem schopen uchopit jeho nápady a včlenit je bez pokřivení do svých; to samé dělá on.

Když píšeme nebo režírujeme společně, je to přínosné, vzájemně se doplňujeme," komentoval to DeBlois. Nejsložitější ve světě počítačové animace údajně je udělat přesvědčivě kožešinu, vlasy a vodu. Přitom Vikingové mají prakticky všichni kožichy a téměř všichni jsou vousatí. Přesto se jim podařilo udělat vše realisticky, což prý uznala i sama autorka knižní předlohy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.