Angelina Jolie oslaví 35. narozeniny

4. 6. 2010 6:00 - Téma | Autor: red

Angelina Jolie oslaví 35. narozeniny Zdroj: Archiv

Před 35 lety se 4. června 1975 narodila jedna z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hollywoodských hereček Angelina Jolieová. Kromě jejích hereckých výkonů je vděčným tématem pro média i její osobní život, momentálně se již poněkolikáté spekuluje o krachu jejího vztahu s další hereckou superhvězdou Bradem Pittem.

Angelina Jolie se narodila v Los Angeles a je dcerou slavného herce Jona Voighta a herečky Marcheline Bertrand. K filmu se dostala již v pěti letech a v současnosti je jednou z nejznámějších a nejlépe placených hvězd Hollywoodu. V roce 2000 získal Oscara jako nejlepší herečka ve vedlejší roli za film Narušení.

Při natáčení úspěšné akční komedie Mr. & Mrs. Smith (2005) se seznámila s Bradem Pittem a od té doby spolu žijí. Mají tři biologické děti a další tři děti společně adoptovali. Jolie byla již provdána dvakrát - za herecké kolegy Jonnyho Lee Millera (rozvedla se s ním v roce 2000) a Billyho Boba Thorntona (manželství se rozpadlo v roce 2002).

Anglelina Jolie, Brad Pitt

Kromě své herecké kariéry se Angelina Jolie intenzivně angažuje v humanitárních projektech a je velvyslankyní dobré vůle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHRC).

Více informací včetně rozsáhlé fotogalerie naleznete v profilu Angeliny Jolie na www.osobnosti.cz

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

9. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pamatujete ještě na horor Ti druzí? Hlavní roli měla Nicole Kidman a v roce 2001 s ním okouzlila kritiky i diváky. A teď se vrací.
V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

8. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér posledních dvou dílů Jumanji prozradil, že se chystá pokračování. Nejen kvůli stávající situaci je ještě hodně daleko, ale přípravy už pomalu začínají.
Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

7. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pátý Indiana Jones měl mít premiéru už v červenci příštího roku a natáčet se mělo zhruba touhle dobou. Jenže tomu je nyní konec nejen kvůli celosvětové pandemii koronaviru.
Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

6. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

V Marvelu, a nejen tam to je teď intenzivní. Plánové miliardy nikde, hotové filmy se odkládají, ty roztočené se točit přestávají… Přesto všechno se věci hýbou kupředu.