Angelina Jolie jako agentka na útěku v thrilleru Salt

18. 7. 2010 - 10:00 | Téma | red

Angelina Jolie jako agentka na útěku v thrilleru Salt zdroj: tisková zpráva

Od 12. srpna se objeví v českých kinech americký špionážní thriller nazvaný podle příjmení hlavní hrdinky Salt; tu ztvárnila oscarová hollywoodská hvězda Angelina Jolie. Jejím protihráčem ve snímku, který natočil režisér Phillip Noyce, je Liev Schreiber. Film představila dnes na projekci v Praze distribuční společnost Falcon.

Jolie hraje pracovnici CIA, která složila své vlasti přísahu povinnosti a cti. Loajalitu musí prokázat ve chvíli, kdy ji ruský přeběhlík obviní z toho, že je ruskou špiónkou, která má zahájit takzvaný Den X - den, při kterém zahájí aktivitu všichni ruští špióni v Americe a započnou válku proti Spojeným státům. Uprchne a svých dovedností a roků zkušeností v roli agentky v utajení využívá k tomu, aby se vyhnula zadržení. Její snahy o prokázání neviny ale jen dále zpochybňují její motivy.

Hon za tajemstvím její identity pokračuje - ve hře se ocitne atentát na ruského prezidenta, po jejím boku se objeví špion v převleku za českého důstojníka a nakonec se svět ocitne na prahu třetí světové války. To když v bunkru pod Bílým domem dojde k aktivaci jaderných hlavic USA. Slavná Angelina je přitom krutá, nelítostná - a přitom krásná.

Salt, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Angelina Jolie zdroj: tisková zpráva

Přitom na počátku zrodu tohoto filmu byla prý zmínka slavné herečky jedné z šéfek společnosti Sony Pictures, že by si jednou chtěla zahrát Jamese Bonda. "Byl to jen dobrý vtip, ale ona pak objevila tenhle projekt," prozradila Jolie v distribučních materiálech. V připraveném scénáři se změnil hrdina na hrdinku a tvůrci byli o krůček blíž k realizaci.
"Je to thriller, akční i špionážní film, ale i dramatický milostný příběh, ve kterém jsou úžasné akční scény," charakterizoval výsledek producent Lorenzo de Bonaventura. Podle něj byla hlavní představitelka neuvěřitelnou profesionálkou a všechny kaskadérské dramatické akce včetně těch bojových zvládla na jedničku.

Salt, Angelina Jolie

"Vždycky jsem ráda běhala, skákala a dělala fyzicky náročné věci," komentovala to herečka, která zvládla i scény na střechách kamionů. "Všem těm držákům a popruhům bezmezně věřím," podotkla Angelina. Osvojila si i brutální bojový styl, který vznikl v Izraeli a používají ho FBI i americké speciální jednotky.

Natáčelo se především ve Washingtonu, ale i na řadě míst New Yorku. Scény, které se odehrávají v Rusku, vznikly v ortodoxní katedrále Panny Marie v East Village v New Yorku, ale štáb se vydal i na břeh řeky Volhy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.