Angelika se vrací, bude lepší než Angelika ze 60. let?

- Téma autor: red

Nové filmové ztvárnění příběhů o Angelice, které se budou brzy natáčet i v Česku, by měly být věrnější jejich knižní předloze, než tomu bylo snímků ze 60. let. Původní adaptace označila devadesátiletá francouzská autorka románů o Angelice Anne Golonová kvůli tehdejším scénářům ze ohromné zklamání.

"Byla to tragédie. Scenárista si vybíral pasáže, které považoval za silné. Podle jeho představ byla Angelika žena lehkých mravů. Produkce angažovala velmi krásnou herečku (Michele Mercierovou), ale uzavřela ji do role naivky," řekla Golonová serveru purepeople.com. Nyní je však podle ní dílo připraveno k natáčení lépe než kdy jindy.

Nový scénář inspirovaný ságou Golonové podepsal podle webu paperblog.fr uznávaný novelista a spisovatel íránského původu Philippe Blasband, který žije v Belgii. Režii svěřili producenti Francouzi tuniského původu Arielu Zeitounovi, který natočil například krimi Poslední gang z roku 2007.

Podobně jako původní filmová série s Angelikou budou nové díly vznikat v koprodukci. Podílet se na nich prý budou filmaři z Francie, Německa, Belgie, Rakouska i Česka. Ústřední herecká dvojice bude z Francie, Angelikou se stane třiadvacetiletá Nora Arnezederová a hraběte de Peyraca si zahraje dvaašedesátiletý Gérard Lanvin.

Angelika, markýza andělů

Nová verze se bude údajně skládat ze dvou částí nazvaných Násilím provdaná za hraběte de Peyrac a Angelika na Dvoře zázraků a ve Versailles. První díl se má objevit v kinech v roce 2014. Filmoví tvůrci příběhů odehrávající se v 17. století prý v nejbližší době využijí kromě jiných míst malebného prostředí v Telči, Praze, Kroměříži a na hradě Pernštejně.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.