Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí

17. 5. 2010 - 8:00 | Téma | red

Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí zdroj: tisková zpráva

Po dvaceti letech končí americký krimiseriál Právo a pořádek. Poslední díl se na obrazovkách objeví 24. května. Oznámila to agentura AP s odvoláním na americkou televizní stanici NBC. Důvody svého rozhodnutí NBC nesdělila, spekuluje se však, že ohlášený konec souvisí s klesající sledovaností a nedostatkem nové inspirace.

Celkový programový plán stanice NBC pro období 2010 až 2011 bude oficiálně zveřejněn v neděli, společnost však již nyní oznámila, že plánuje volné pokračování seriálu pod názvem LOLA (první písmena ze slov Law & Order: Los Angeles, tedy Zákon a pořádek: Los Angeles). Dvanáctou řadou bude také pokračovat seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, který se od původního krimiseriálu oddělil v roce 1999.

Ředitel NBC Jeff Gaspin uvedl, že tvůrce seriálu Právo a pořádek Dick Wolf bude pokračovat i na jejich novém seriálovém projektu, který prý bude ještě zajímavější než ten předchozí.

Wolfovi se však tímto rozhodnutím rozplynul sen, že se Právu a pořádku podaří překonat westernovou ságu Gunsmoke, která je doposud nejdéle vysílaným seriálem v USA. "Na nic si nestěžuji, nic nevysvětluji," citovala Wolfovo vyjádření AP.

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě Právo a pořádek se natáčí od roku 1990. Za tuto dobu se od něj oddělily další tři seriály. V roce 1999 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, v roce 2001 Zákon a pořádek: Zločinné úmysly a v roce 2005 Zákon a pořádek: Porota. Každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky.

V seriálu si zahráli například Michael Moriarty, Jerry Orbach, Jeremy Sisto, Anthony Anderson, Linus Roache, Steven Hill, Elisabeth Röhmová, Benjamin Bratt nebo Sam Waterston.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.