Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí

17. 5. 2010 - 8:00 | Téma | red

Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí zdroj: tisková zpráva

Po dvaceti letech končí americký krimiseriál Právo a pořádek. Poslední díl se na obrazovkách objeví 24. května. Oznámila to agentura AP s odvoláním na americkou televizní stanici NBC. Důvody svého rozhodnutí NBC nesdělila, spekuluje se však, že ohlášený konec souvisí s klesající sledovaností a nedostatkem nové inspirace.

Celkový programový plán stanice NBC pro období 2010 až 2011 bude oficiálně zveřejněn v neděli, společnost však již nyní oznámila, že plánuje volné pokračování seriálu pod názvem LOLA (první písmena ze slov Law & Order: Los Angeles, tedy Zákon a pořádek: Los Angeles). Dvanáctou řadou bude také pokračovat seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, který se od původního krimiseriálu oddělil v roce 1999.

Ředitel NBC Jeff Gaspin uvedl, že tvůrce seriálu Právo a pořádek Dick Wolf bude pokračovat i na jejich novém seriálovém projektu, který prý bude ještě zajímavější než ten předchozí.

Wolfovi se však tímto rozhodnutím rozplynul sen, že se Právu a pořádku podaří překonat westernovou ságu Gunsmoke, která je doposud nejdéle vysílaným seriálem v USA. "Na nic si nestěžuji, nic nevysvětluji," citovala Wolfovo vyjádření AP.

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě Právo a pořádek se natáčí od roku 1990. Za tuto dobu se od něj oddělily další tři seriály. V roce 1999 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, v roce 2001 Zákon a pořádek: Zločinné úmysly a v roce 2005 Zákon a pořádek: Porota. Každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky.

V seriálu si zahráli například Michael Moriarty, Jerry Orbach, Jeremy Sisto, Anthony Anderson, Linus Roache, Steven Hill, Elisabeth Röhmová, Benjamin Bratt nebo Sam Waterston.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.