Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí

17. 5. 2010 - 8:00 | Téma | red

Americký seriál Právo a pořádek po dvaceti letech skončí zdroj: tisková zpráva

Po dvaceti letech končí americký krimiseriál Právo a pořádek. Poslední díl se na obrazovkách objeví 24. května. Oznámila to agentura AP s odvoláním na americkou televizní stanici NBC. Důvody svého rozhodnutí NBC nesdělila, spekuluje se však, že ohlášený konec souvisí s klesající sledovaností a nedostatkem nové inspirace.

Celkový programový plán stanice NBC pro období 2010 až 2011 bude oficiálně zveřejněn v neděli, společnost však již nyní oznámila, že plánuje volné pokračování seriálu pod názvem LOLA (první písmena ze slov Law & Order: Los Angeles, tedy Zákon a pořádek: Los Angeles). Dvanáctou řadou bude také pokračovat seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, který se od původního krimiseriálu oddělil v roce 1999.

Ředitel NBC Jeff Gaspin uvedl, že tvůrce seriálu Právo a pořádek Dick Wolf bude pokračovat i na jejich novém seriálovém projektu, který prý bude ještě zajímavější než ten předchozí.

Wolfovi se však tímto rozhodnutím rozplynul sen, že se Právu a pořádku podaří překonat westernovou ságu Gunsmoke, která je doposud nejdéle vysílaným seriálem v USA. "Na nic si nestěžuji, nic nevysvětluji," citovala Wolfovo vyjádření AP.

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě Právo a pořádek se natáčí od roku 1990. Za tuto dobu se od něj oddělily další tři seriály. V roce 1999 Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, v roce 2001 Zákon a pořádek: Zločinné úmysly a v roce 2005 Zákon a pořádek: Porota. Každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky.

V seriálu si zahráli například Michael Moriarty, Jerry Orbach, Jeremy Sisto, Anthony Anderson, Linus Roache, Steven Hill, Elisabeth Röhmová, Benjamin Bratt nebo Sam Waterston.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.