Americký film Smrtelné lži přijde do kin od 4. dubna

- Téma autor: Michal Burkoň

Richard Gere, nominovaný za tuto roli na Zlatý glóbus, Susan Sarandonová a Tim Roth hrají v americkém filmu Smrtelné lži. Dnes ho na pracovní projekci v Praze představila distribuční společnost D-cinema, která ho do českých kin uvede od 4. dubna.

Laetitia Casta, Richard Gere ve filmu Smrtelné lži

Laetitia Casta, Richard Gere ve filmu Smrtelné lži,zdroj: D-cinema

Snímek je příběhem finančního magnáta Roberta Millera právě slavícího šedesátiny, který se navenek jeví jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se totiž snaží dokončit prodej svého obchodního impéria dříve, než se přijde na jeho podvody.

Zároveň se snaží utajit svůj dvojí život před loajální manželkou Ellen (Susan Sarandonová) a dcerou a jedinou dědičkou Brooke (Brit Marlingová). Chce vybalancovat aféru s francouzskou prodavačkou umění a v okamžiku, kdy hodlá prodat své problémové impérium, neočekávaný smrtelný omyl ho přinutí žonglovat s rodinou, podnikáním a zločinem za pomoci člověka ze své minulosti. Jeden jeho špatný krok nastartuje podezřívavého detektiva newyorské policie (Tim Roth), kterého nic nezastaví. Bojuje o čas, který nemá a je konfrontován s limity svého morálního pokrytectví.

Smrtelné lži

Laetitia Casta, Richard Gere ve filmu Smrtelné lži,zdroj:D-cinema

Dalšími novinkami distribuční společnosti D-cinema bude kriminální komedie Bernie, ve které se objeví Jack BlackShirlay McLaine a Matthew McCounaughey, a také španělský snímek Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese, jakýsi animovaný remake populárního Indiana Jonese.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.