American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje

8. 9. 2015 22:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje

Další z nudných variací na téma, jak to vypadá, když se probudí spící zabiják a agent vytvořený nějakou tajnou organizací vlády USA se jmenuje American Ultra. Film se pokouší jet na kolejích teenagerských komedií a nabídnout rádoby ujetý humor v kombinaci s akcí a vyčpělými hláškami. Přesto to může někoho zabrat, protože v tom hrají Kristen Stewart a   Jesse Eisenberg.

Ti dva spolu už hráli v divné a strašlivě zdlouhavé komedii Zábavní park o partě brigádníků v takové americké "Juldě Fuldě". Bylo to nudné, o ničem a ani moc úspěšné to nebylo. Pak Kristen Stewart zmizela do upírského seriálu o holce, co neví, jestli má dát vybledlému týpkovi, což z ní udělalo hvězdu. Jesse si zahrál vynálezce Facebooku, což jej posunulo do kategorie mladého herce, co jako umí zahrát i něco vážného. A teď se ti dva znovu setkali a natočili film, který je mixem komedií Jamese Franca (a Setha Rogena) se zjevně vykradenými nápady z pár jiných filmů a taky The Clerks. 

Ten film je vlastně o tom, že úplně zhulený blbec Mike prodává  v nějakém krámě (dost podobném tomu, co v něm kdysi stávali Dante Hicks a Randall Graves) a hulí trávu. Pak jej jako nějak aktivují a on oddělá partičku útočníků. Pak se jako ukáže, že vlastně umí věci, které si myslel, že neumí. Zasvětí do toho svoji přítelkyni Phoebe a společně s tajnými agenty vytvoří mix neuvěřitelně křečovité řachandy pro blbé a malomyslné.

american03

Ten film zcela nepokrytě vykrádá a ti dva nehrají vůbec dobře. Prozrazují je jejich oči, výrazy a to jak divně mluví. Nevěřil jsem ani minutu, že to ty dva bavilo. Dělali ze sebe hlupáky, co jako ukážou, že vlastně hloupí nejsou. Jejich úmysly poznáte vždycky deset minut před tím, než je dostatečně nahlas projeví. V American Ultra bude pár akčních scén, pár jako huličských scén, které jsou vůbec husté, ale tváří se jako hustě a pak tam nehrají žádní dobří herci.

Film o hulení trávy, který mohl šokovat před dvaceti lety tím, že je sprostý. Dnes jde o zoufalý pokus zaujmout  mladé, co netuší, že ještě na začátku devadesátých let se v centru Prahy před kluby hulila tráva a nikdo za to nikoho nekriminalizoval.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Nová pixarovka se sice v češtině jmenuje Frčíme, ale klidně by se jí mohlo přezdívat „fantasy z předměstí“. Dva bratři z úplně běžného, na pohled nudného předměstí se totiž vydají na dobrodružství, jenže vtip je v tom, že tohle předměstí je úplně obyčejné zcela jinak.
Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

11. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith bojuje proti svému mladšímu klonu a Ang Lee se pokouší naznačit, jak by mohly filmy vypadat v blízké budoucnosti.
Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

10. 10. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

V akčním thrilleru Blíženec se Will Smith musí porvat se svým mladším klonem. A není jedinou hereckou hvězdou, která měla v kinech podobný problém.
John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

9. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Železo se musí kout dokut je žhavé, a proto se začne už brzy natáčet první spin-off k Johnu Wickovi.