American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje

8. 9. 2015 - 22:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje zdroj: tisková zpráva

Další z nudných variací na téma, jak to vypadá, když se probudí spící zabiják a agent vytvořený nějakou tajnou organizací vlády USA se jmenuje American Ultra. Film se pokouší jet na kolejích teenagerských komedií a nabídnout rádoby ujetý humor v kombinaci s akcí a vyčpělými hláškami. Přesto to může někoho zabrat, protože v tom hrají Kristen Stewart a   Jesse Eisenberg.

Ti dva spolu už hráli v divné a strašlivě zdlouhavé komedii Zábavní park o partě brigádníků v takové americké "Juldě Fuldě". Bylo to nudné, o ničem a ani moc úspěšné to nebylo. Pak Kristen Stewart zmizela do upírského seriálu o holce, co neví, jestli má dát vybledlému týpkovi, což z ní udělalo hvězdu. Jesse si zahrál vynálezce Facebooku, což jej posunulo do kategorie mladého herce, co jako umí zahrát i něco vážného. A teď se ti dva znovu setkali a natočili film, který je mixem komedií Jamese Franca (a Setha Rogena) se zjevně vykradenými nápady z pár jiných filmů a taky The Clerks. 

zdroj: Forum Film CZ & SK

Ten film je vlastně o tom, že úplně zhulený blbec Mike prodává  v nějakém krámě (dost podobném tomu, co v něm kdysi stávali Dante Hicks a Randall Graves) a hulí trávu. Pak jej jako nějak aktivují a on oddělá partičku útočníků. Pak se jako ukáže, že vlastně umí věci, které si myslel, že neumí. Zasvětí do toho svoji přítelkyni Phoebe a společně s tajnými agenty vytvoří mix neuvěřitelně křečovité řachandy pro blbé a malomyslné.

american03 zdroj: tisková zpráva

Ten film zcela nepokrytě vykrádá a ti dva nehrají vůbec dobře. Prozrazují je jejich oči, výrazy a to jak divně mluví. Nevěřil jsem ani minutu, že to ty dva bavilo. Dělali ze sebe hlupáky, co jako ukážou, že vlastně hloupí nejsou. Jejich úmysly poznáte vždycky deset minut před tím, než je dostatečně nahlas projeví. V American Ultra bude pár akčních scén, pár jako huličských scén, které jsou vůbec husté, ale tváří se jako hustě a pak tam nehrají žádní dobří herci.

Film o hulení trávy, který mohl šokovat před dvaceti lety tím, že je sprostý. Dnes jde o zoufalý pokus zaujmout  mladé, co netuší, že ještě na začátku devadesátých let se v centru Prahy před kluby hulila tráva a nikdo za to nikoho nekriminalizoval.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.