American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje

8. 9. 2015 - 22:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje zdroj: tisková zpráva

Další z nudných variací na téma, jak to vypadá, když se probudí spící zabiják a agent vytvořený nějakou tajnou organizací vlády USA se jmenuje American Ultra. Film se pokouší jet na kolejích teenagerských komedií a nabídnout rádoby ujetý humor v kombinaci s akcí a vyčpělými hláškami. Přesto to může někoho zabrat, protože v tom hrají Kristen Stewart a   Jesse Eisenberg.

Ti dva spolu už hráli v divné a strašlivě zdlouhavé komedii Zábavní park o partě brigádníků v takové americké "Juldě Fuldě". Bylo to nudné, o ničem a ani moc úspěšné to nebylo. Pak Kristen Stewart zmizela do upírského seriálu o holce, co neví, jestli má dát vybledlému týpkovi, což z ní udělalo hvězdu. Jesse si zahrál vynálezce Facebooku, což jej posunulo do kategorie mladého herce, co jako umí zahrát i něco vážného. A teď se ti dva znovu setkali a natočili film, který je mixem komedií Jamese Franca (a Setha Rogena) se zjevně vykradenými nápady z pár jiných filmů a taky The Clerks. 

zdroj: Forum Film CZ & SK

Ten film je vlastně o tom, že úplně zhulený blbec Mike prodává  v nějakém krámě (dost podobném tomu, co v něm kdysi stávali Dante Hicks a Randall Graves) a hulí trávu. Pak jej jako nějak aktivují a on oddělá partičku útočníků. Pak se jako ukáže, že vlastně umí věci, které si myslel, že neumí. Zasvětí do toho svoji přítelkyni Phoebe a společně s tajnými agenty vytvoří mix neuvěřitelně křečovité řachandy pro blbé a malomyslné.

american03 zdroj: tisková zpráva

Ten film zcela nepokrytě vykrádá a ti dva nehrají vůbec dobře. Prozrazují je jejich oči, výrazy a to jak divně mluví. Nevěřil jsem ani minutu, že to ty dva bavilo. Dělali ze sebe hlupáky, co jako ukážou, že vlastně hloupí nejsou. Jejich úmysly poznáte vždycky deset minut před tím, než je dostatečně nahlas projeví. V American Ultra bude pár akčních scén, pár jako huličských scén, které jsou vůbec husté, ale tváří se jako hustě a pak tam nehrají žádní dobří herci.

Film o hulení trávy, který mohl šokovat před dvaceti lety tím, že je sprostý. Dnes jde o zoufalý pokus zaujmout  mladé, co netuší, že ještě na začátku devadesátých let se v centru Prahy před kluby hulila tráva a nikdo za to nikoho nekriminalizoval.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.