American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje

8. 9. 2015 22:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

American Ultra - komedie o hulení trávy, co už nikoho nešokuje Zdroj: Archiv

Další z nudných variací na téma, jak to vypadá, když se probudí spící zabiják a agent vytvořený nějakou tajnou organizací vlády USA se jmenuje American Ultra. Film se pokouší jet na kolejích teenagerských komedií a nabídnout rádoby ujetý humor v kombinaci s akcí a vyčpělými hláškami. Přesto to může někoho zabrat, protože v tom hrají Kristen Stewart a   Jesse Eisenberg.

Ti dva spolu už hráli v divné a strašlivě zdlouhavé komedii Zábavní park o partě brigádníků v takové americké "Juldě Fuldě". Bylo to nudné, o ničem a ani moc úspěšné to nebylo. Pak Kristen Stewart zmizela do upírského seriálu o holce, co neví, jestli má dát vybledlému týpkovi, což z ní udělalo hvězdu. Jesse si zahrál vynálezce Facebooku, což jej posunulo do kategorie mladého herce, co jako umí zahrát i něco vážného. A teď se ti dva znovu setkali a natočili film, který je mixem komedií Jamese Franca (a Setha Rogena) se zjevně vykradenými nápady z pár jiných filmů a taky The Clerks. 

Ten film je vlastně o tom, že úplně zhulený blbec Mike prodává  v nějakém krámě (dost podobném tomu, co v něm kdysi stávali Dante Hicks a Randall Graves) a hulí trávu. Pak jej jako nějak aktivují a on oddělá partičku útočníků. Pak se jako ukáže, že vlastně umí věci, které si myslel, že neumí. Zasvětí do toho svoji přítelkyni Phoebe a společně s tajnými agenty vytvoří mix neuvěřitelně křečovité řachandy pro blbé a malomyslné.

american03 Zdroj: Archiv

Ten film zcela nepokrytě vykrádá a ti dva nehrají vůbec dobře. Prozrazují je jejich oči, výrazy a to jak divně mluví. Nevěřil jsem ani minutu, že to ty dva bavilo. Dělali ze sebe hlupáky, co jako ukážou, že vlastně hloupí nejsou. Jejich úmysly poznáte vždycky deset minut před tím, než je dostatečně nahlas projeví. V American Ultra bude pár akčních scén, pár jako huličských scén, které jsou vůbec husté, ale tváří se jako hustě a pak tam nehrají žádní dobří herci.

Film o hulení trávy, který mohl šokovat před dvaceti lety tím, že je sprostý. Dnes jde o zoufalý pokus zaujmout  mladé, co netuší, že ještě na začátku devadesátých let se v centru Prahy před kluby hulila tráva a nikdo za to nikoho nekriminalizoval.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.