Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů

16. 3. 2020 - 11:20 | Novinky | Adam Homola

Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů zdroj: New Line Cinema

Vysokorozpočtový seriál Pán prstenů od Amazonu pozastavuje produkci. Na vině není samozřejmě nic jiného než aktuální pandemie koronaviru.

Všechny hlavní přípravné fáze seriálu už skončily a natáčení tak probíhalo, nicméně teď končí. Produkce by se měla znovu nastartovat podezřele brzy, a to už za dva týdny, jak reportuje NZHerald.

Zastavení natáčení se nedotkne jen několika desítek herců, režiséra a producentů, ale celého štábu, který se kolem seriálu v současné době motá. Podle zdrojů NZHerald to čítá prý přes osm set lidí – ti všichni mají na příští dva týdny "volno" a bude zajímavé sledovat, jestli budou vedení produkce pouhé dva týdny stačit. Vzhledem k neustále se rozšiřujícímu koronaviru nejde vyloučit ani delší odklad.

Seriál Pán prstenů vzniká pod hlavičkou Amazonu, který loni oznámil, že první sezóna by měla čítat dvě desítky epizod. A vzhledem k obrovským nákladům na produkci a ostatně i na samotnou licenci tak rozhodně nepůjde o jedinou sezónu.

Časově se má seriál odehrávat dlouho před událostmi Společenstva prstenu, tudíž uvidíme věci, které z knih ani filmů prakticky neznáme. Byť se bude celý seriál odehrávat ve stejném světě, který ve své trilogii Pána prstenů už tak skvěle zpracoval Peter Jackson. A podstatně méně skvěle v trilogii Hobit.

Pokud se produkce nějak výrazně neodloží a vše se bude stíhat víceméně podle plánu, měli bychom se seriálu dočkat někdy v průběhu příštího roku. Nicméně nejde vyloučit ani možnost většího odkladu natáčení, dalších komplikací a tím pádem i odsunu samotného vydání. Ale to se ukáže teprve až v následujících týdnech a měsících.

Zdroje: nzherald

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.