Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů

16. 3. 2020 - 11:20 | Novinky | Adam Homola

Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů zdroj: New Line Cinema

Vysokorozpočtový seriál Pán prstenů od Amazonu pozastavuje produkci. Na vině není samozřejmě nic jiného než aktuální pandemie koronaviru.

Všechny hlavní přípravné fáze seriálu už skončily a natáčení tak probíhalo, nicméně teď končí. Produkce by se měla znovu nastartovat podezřele brzy, a to už za dva týdny, jak reportuje NZHerald.

Zastavení natáčení se nedotkne jen několika desítek herců, režiséra a producentů, ale celého štábu, který se kolem seriálu v současné době motá. Podle zdrojů NZHerald to čítá prý přes osm set lidí – ti všichni mají na příští dva týdny "volno" a bude zajímavé sledovat, jestli budou vedení produkce pouhé dva týdny stačit. Vzhledem k neustále se rozšiřujícímu koronaviru nejde vyloučit ani delší odklad.

Seriál Pán prstenů vzniká pod hlavičkou Amazonu, který loni oznámil, že první sezóna by měla čítat dvě desítky epizod. A vzhledem k obrovským nákladům na produkci a ostatně i na samotnou licenci tak rozhodně nepůjde o jedinou sezónu.

Časově se má seriál odehrávat dlouho před událostmi Společenstva prstenu, tudíž uvidíme věci, které z knih ani filmů prakticky neznáme. Byť se bude celý seriál odehrávat ve stejném světě, který ve své trilogii Pána prstenů už tak skvěle zpracoval Peter Jackson. A podstatně méně skvěle v trilogii Hobit.

Pokud se produkce nějak výrazně neodloží a vše se bude stíhat víceméně podle plánu, měli bychom se seriálu dočkat někdy v průběhu příštího roku. Nicméně nejde vyloučit ani možnost většího odkladu natáčení, dalších komplikací a tím pádem i odsunu samotného vydání. Ale to se ukáže teprve až v následujících týdnech a měsících.

Zdroje: nzherald

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.