Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů

16. 3. 2020 11:20 - Novinky | Autor: Adam Homola

Amazon kvůli koronaviru přerušil natáčení nového Pána prstenů zdroj: New Line Cinema

Vysokorozpočtový seriál Pán prstenů od Amazonu pozastavuje produkci. Na vině není samozřejmě nic jiného než aktuální pandemie koronaviru.

Všechny hlavní přípravné fáze seriálu už skončily a natáčení tak probíhalo, nicméně teď končí. Produkce by se měla znovu nastartovat podezřele brzy, a to už za dva týdny, jak reportuje NZHerald.

Zastavení natáčení se nedotkne jen několika desítek herců, režiséra a producentů, ale celého štábu, který se kolem seriálu v současné době motá. Podle zdrojů NZHerald to čítá prý přes osm set lidí – ti všichni mají na příští dva týdny "volno" a bude zajímavé sledovat, jestli budou vedení produkce pouhé dva týdny stačit. Vzhledem k neustále se rozšiřujícímu koronaviru nejde vyloučit ani delší odklad.

Seriál Pán prstenů vzniká pod hlavičkou Amazonu, který loni oznámil, že první sezóna by měla čítat dvě desítky epizod. A vzhledem k obrovským nákladům na produkci a ostatně i na samotnou licenci tak rozhodně nepůjde o jedinou sezónu.

Časově se má seriál odehrávat dlouho před událostmi Společenstva prstenu, tudíž uvidíme věci, které z knih ani filmů prakticky neznáme. Byť se bude celý seriál odehrávat ve stejném světě, který ve své trilogii Pána prstenů už tak skvěle zpracoval Peter Jackson. A podstatně méně skvěle v trilogii Hobit.

Pokud se produkce nějak výrazně neodloží a vše se bude stíhat víceméně podle plánu, měli bychom se seriálu dočkat někdy v průběhu příštího roku. Nicméně nejde vyloučit ani možnost většího odkladu natáčení, dalších komplikací a tím pádem i odsunu samotného vydání. Ale to se ukáže teprve až v následujících týdnech a měsících.

Zdroje: nzherald

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.
Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

28. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Když už se tak nějak počítalo s tím, že příští Superman bude někdo jiný, přihlásil se Henry Cavill o slovo. A když to všechno klapne, uvidíme ho minimálně ještě jednou.
Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

27. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet jeho dlouholetý kamarád a spolupracovník Doug Liman.
Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.