Amanda Bynes si konec kariéry rozmyslela, stejně jako mnoho dalších celebrit

3. 8. 2010 - 7:30 | Téma | red

Amanda Bynes si konec kariéry rozmyslela, stejně jako mnoho dalších celebrit zdroj: tisková zpráva

Teprve před měsícem oznámila čtyřiadvacetiletá americká herečka Amanda Bynesová, která se prosadila už jako dětská hvězda a zahrála si v řadě filmů i televizních seriálů, že pověsí herectví na hřebík, protože ji "přestalo bavit". Změnila ale názor a stejnou cestou - prostřednictvím serveru Twitter - poslala fanouškům vzkaz, že s herectvím přece jen nekončí.

Jay-Z
Nahrávka The Black Album z roku 2003 mělo být labutí písní amerického rappera používajícího přezdívku Jay-Z. Zpěvák s vlastním jménem Shawn Corey Carter ale nevydržel stát dlouho stranou - už v roce 2006 vydal své "návratové" album Kingdom Come a po něm (zatím) dvě další.

Cher
Člověk nemůže být v showbyznysu tak dlouho, jako zpěvačka a herečka Cher, a nemít za sebou několik "opravdu, ale opravdu definitivních" odchodů a návratů. Nestárnoucí diva odešla a vrátila se víckrát než vytrvalá chřipka a v roce 2002 dokonce nazvala své turné Farewell (Sbohem). Ale tomu nikdo nevěřil. Nyní vystupuje v prodloužené show v Las Vegas a na podzim se v kinech objeví její první film po několika letech Burlesque.

Frank Sinatra
V roce 1971, když hudebním průmyslem začal vát nový vítr na křídlech hnutí hippie, oznámil Frank Sinatra na koncertu v Hollywoodu, že končí - a odchází do důchodu. V roce 1973 ve věku 57 let ovšem vydal album s výmluvným názvem Ol' Blue Eyes Is Back (Staré /dobré/ modré oči jsou zpět) a odvysílal návratový televizní speciál stejného názvu. Devět let po svém "odchodu do důchodu" nahrál svou kultovní verzi hitu New York, New York, čímž se postaral o zanechání trvalé stopy na všech svatbách v širokém okolí. Prostě to udělal po svém.

Lance Armstrong
Odstoupil v roce 1996 z cyklistického závodu Tour de France, což bylo pochopitelné s ohledem na jeho veřejně přetřásaný boj s rakovinou varlat. Od té doby vyhrál ještě sedmkrát. Na vrcholku - v roce 2005 - ohlásil, že tahle Tour bude jeho rozlučkovou. No... v roce 2009 dojel třetí a v neděli dokončil letošní Tour de France jako třiadvacátý. A tvrdí, že ta byla opravdu poslední, ale - sázet na to peníze by asi nebylo příliš rozumné.

Dominik Hašek
Příkladem takových odchodů a návratů je mezi českými sportovci hokejový brankář Dominik Hašek, který v lednu oslavil pětačtyřicetiny. Přestože jeden z nejlepších hokejistů světa všech dob už třikrát během své kariéry oznámil, že se do brány již nevrátí, vždy svůj původní úmysl nakonec přehodnotil. Dvakrát, s vidinou reálné šance získat Stanleyův pohár, naskočil zpět do NHL (v roce 2000 a 2003), a bez hokeje nevydržel ani po návratu ze zámoří. V loňské sezoně posílil tým v rodných Pardubicích.

Michael Jordan
Po vítězství tří šampionátů NBA za sebou s týmem Chicago Bulls oznámil v roce 1993 možná nejlepší basketbalista všech dob Michael Jordan, že končí a začne hrát baseball. Definitivní odchod se ale nakonec změnil jen na dvouletou pauzu, po níž se vrátil a navázal tam, kde skončil - ziskem dalších tří titulů za sebou se stejným týmem.

Richard Nixon
Poté, co v roce 1962 prohrál s Patem Brownem souboj o post kalifornského guvernéra, ohlásil Richard Nixon svou "poslední tiskovou konferenci", na níž novinářům řekl: "Jen si představte, co všechno vám bude chybět. Nebudete tu mít Nixona, abyste do něj mohli kopat." O šest let později po tomhle odchodu se Nixon stal prezidentem Spojených států a zůstal jím až do slavného skandálu Watergate, v němž ho v roce 1974 "skoplo" z úřadu odhalení - novinářů.

Olympic
S tuzemskou populární kapelou Olympic se příznivci v její bezmála padesátileté kariéře rozloučili již dvakrát. První krizí skupina s často se měnícím obsazením prošla v roce 1973, kdy v tehdejší Mladé frontě vyšla zpráva: "Olympic, naše nejstarší beatová skupina, se definitivně rozpadl." Lídr kapely Petr Janda její kariéru zanedlouho oživil. Další konec sám Janda ohlásil v roce 1993, již o rok později se však "Olympici" vrátili na pódia, vydali od té doby několik CD a dál koncertují.

Richard Müller
Nová deska slovenského zpěváka a hudebníka Richarda Müllera s názvem Už se již několik týdnů drží v domácí hitparádě nejprodávanějších nahrávek. Letos osmačtyřicetiletý dvoumetrový showman přitom v závěru roku 2006 oznámil, že končí s pěveckou kariérou, dokud je na vrcholu. Odmítl, že by důvodem byly zdravotní problémy, kvůli kterým byl hospitalizován. Müller kromě psychických potíží začal mít podle médií i problémy s koleny a s páteří, když přibral 40 kilogramů. Osobní i tvůrčí krizi však po dvou letech překonal.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.