Aktuální horory v čele s druhou Sestrou pořád táhnou

18. 9. 2023 - 14:33 | Novinky | Adam Homola

Aktuální horory v čele s druhou Sestrou pořád táhnou zdroj: Foto: Warner Bros. Pictures

Sestra II si o druhém víkendu v pokladnách kin vedla s předpokládanými 14,7 milionu dolarů jen nepatrně, zatímco druhý horor, Přízraky v Benátkách, se rozjíždí dost pomalu.

V těsném závěsu Sestry je nejnovější adaptace Agathy Christie od Disneyho, Přízraky v Benátkách, s předpokládaným výdělkem 14,5 milionu dolarů. Celkové tržby z prodeje vstupenek se zastavily na nevýrazných 62 milionech dolarů, což znamená, že tento víkend je jedním z nejméně výnosných víkendů tohoto roku.

Není ale divu, protože to není tak dávno, co se do kina chodilo ve velkém, pořád a opakovaně, kdy celý svět chodil „pořád dokola“ na dvojici Barbie a Oppenheimer a to do takové míry, až z toho třeba Tom Cruise se svojí poslední Mission: Impossible docela zaplakal.

zdroj: Warner Bros.

Snímek Přízraky v Benátkách, který režíroval Kenneth Branagh, vydělal na mezinárodním poli dalších 22,7 milionu dolarů, takže jeho celosvětový výdělek činí 37,2 milionu dolarů. Ačkoli byly jeho severoamerické tržby z prodeje vstupenek skromné, byly o něco lepší než u jeho předchůdce Smrt na Nilu (12,8 milionu dolarů) v roce 2022. Úspěchu Vraždy v Orient expresu z roku 2017, která vydělala 28,6 milionu dolarů, se však nevyrovnala.

Film s Branaghem, Jamiem Dornanem, Tinou Fey a Michelle Yeoh v hlavních rolích měl rozpočet 60 milionů dolarů, což je méně než 90 milionů dolarů vyčleněných pro Smrt na Nilu. Pro film tak o žádné zásadní tržby zatím nejde, ale pořád se z něj může stát alespoň trošku trvalka, ale především se bude tržebně hojit na evropských, potažmo asijských trzích.

zdroj: Falcon

Sestra II naopak předčila očekávání, když ve druhém týdnu zaznamenala 55% pokles - lépe než 66% pokles zaznamenaný u jejího předchůdce z roku 2018. Pokračování vydělalo za 10 dní svého uvedení na domácím trhu 56 milionů dolarů a na mezinárodním trhu 102,3 milionu dolarů.

Equalizer 3 s Denzelem Washingtonem v hlavní roli se umístil na třetím místě se 7,23 miliony dolarů, čímž jeho celková severoamerická bilance dosáhla 73,68 milionů dolarů. Čtvrté místo obsadila Moje velká tlustá řecká svatba 3, která vydělala dalších 4,7 milionu dolarů. První pětku pak uzavírá film Barbie, která se na této příčce umístila již devátý týden po sobě s domácími tržbami 625 milionů dolarů. Celosvětově má pak Barbie na kontě neskutečných 1,4 miliardy dolarů.

zdroj: Falcon

Zdroje: BoxOfficeMojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

22. 9. 2023 | Novinky | Adam Homola

Netflix dal zelenou pokračování loňské senzace Trol, která je v současnosti rekordmanem v počtu zhlédnutí neanglického filmu na této platformě - za prvních 91 dní nasbírala 103 milionů zhlédnutí.
Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

22. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Rick Riordan se pokusí nabídnout věrnější adaptaci svých knih o Percym Jacksonovi v připravovaném seriálu Percy Jackson a Olympané, který vyjde 20. prosince.
Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Nicolas Cage se pustil do nezávislé kinematografie a v připravovaném komediálním dramatu společnosti A24 Dream Scenario si zkusí zase něco nového.
Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Disney+ a Marvel posunuly datum premiéry očekávané druhé série seriálu Loki na čtvrtek 5. října, což je posun oproti původně plánovanému začátku 6. října.