Akční snímek Speciální jednotka přijde do kin od 9. února

3. 2. 2012 8:14 - Téma | Autor: red

Akční snímek Speciální jednotka přijde do kin od 9. února Zdroj: Archiv

S podtitulem Jeden tým, jedna mise, jediná šance se v českých kinech od 9. února objeví francouzský akční snímek Speciální jednotka. Hlavní role v něm vytvořili Diane Krugerová, Djimon Hounsou, Benoit Magimel a Tchéky Karyo.

Film je věnován francouzským vojákům, kteří zahynuli v Afghánistánu, a všem reportérům, kteří se vydávají do nebezpečí.

Natočil ho, převážně v Tádžikistánu, režisér televizních dokumentů Stéphane Rybojad, který se podílel na scénáři s Michaelem Cooperem. Hlavní postavou příběhu je novinářka Elsa. Působí v Afghánistánu a je unesena členem hnutí Taliban. Zpravodajská služba odhalí, že se nachází ve vesnici na hranici s Pákistánem. Do nebezpečné oblasti, kde vládnou rebelové, je odeslána šestičlenná speciální jednotka a Elsu se jim podaří osvobodit.

Speciální jednotka

Nejtěžší část mise ale všechny teprve čeká: útěk z Pákistánu a přechod přes divoké, pusté a zasněžené hory Hindúkuš s pronásledovateli v zádech. Trvalo to dlouhýchv jedenáct dní, než Elsu náhodou nalezli v poušti na cestě zpět.

"Je to odvážný člověk, který miluje adrenalinovou atmosféru a aktivně ji vyhledává. Tématem filmu nadšeně žil, neustále usiloval o pravdu. Hodně se řídil instinktem a vždy věřil dané situaci," charakterizovala režiséra Krugerová. V jednom z rozhovorů upozornila na složité pracovní podmínky při natáčení.

"Nikdy ale nezapomenu na chvíle, kdy jsem byla ohromena neskutečnou krásou krajiny, kde jsme natáčeli: je obvykle nedostupná, či dokonce je přístup na tato místa zakázán. Také nezapomenu na momenty, kdy jsem se ocitla sama v poušti v Džibutsku. To byla pro mě naprosto nový a unikátní zážitek," podotkla herečka.

Speciální jednotka

Kromě Diany Krugerové (Troja, Lovci pokladů, Hanební pancharti) ve filmu hraje i charismatický Djimon Hounsou, který se prosadil rolí vůdce vzpoury černých otroků ve Spielbergově historickém dramatu Amistad, za niž získal Cenu Image a byl nominován na Zlatý glóbus. Za svůj strhující výkon po boku Leonarda DiCapria ve filmu Krvavý diamant získal nominaci na Oscara.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.