Akční snímek Speciální jednotka přijde do kin od 9. února

3. 2. 2012 - 8:14 | Téma | red

Akční snímek Speciální jednotka přijde do kin od 9. února zdroj: tisková zpráva

S podtitulem Jeden tým, jedna mise, jediná šance se v českých kinech od 9. února objeví francouzský akční snímek Speciální jednotka. Hlavní role v něm vytvořili Diane Krugerová, Djimon Hounsou, Benoit Magimel a Tchéky Karyo.

Film je věnován francouzským vojákům, kteří zahynuli v Afghánistánu, a všem reportérům, kteří se vydávají do nebezpečí.

Natočil ho, převážně v Tádžikistánu, režisér televizních dokumentů Stéphane Rybojad, který se podílel na scénáři s Michaelem Cooperem. Hlavní postavou příběhu je novinářka Elsa. Působí v Afghánistánu a je unesena členem hnutí Taliban. Zpravodajská služba odhalí, že se nachází ve vesnici na hranici s Pákistánem. Do nebezpečné oblasti, kde vládnou rebelové, je odeslána šestičlenná speciální jednotka a Elsu se jim podaří osvobodit.

Speciální jednotka

Nejtěžší část mise ale všechny teprve čeká: útěk z Pákistánu a přechod přes divoké, pusté a zasněžené hory Hindúkuš s pronásledovateli v zádech. Trvalo to dlouhýchv jedenáct dní, než Elsu náhodou nalezli v poušti na cestě zpět.

"Je to odvážný člověk, který miluje adrenalinovou atmosféru a aktivně ji vyhledává. Tématem filmu nadšeně žil, neustále usiloval o pravdu. Hodně se řídil instinktem a vždy věřil dané situaci," charakterizovala režiséra Krugerová. V jednom z rozhovorů upozornila na složité pracovní podmínky při natáčení.

"Nikdy ale nezapomenu na chvíle, kdy jsem byla ohromena neskutečnou krásou krajiny, kde jsme natáčeli: je obvykle nedostupná, či dokonce je přístup na tato místa zakázán. Také nezapomenu na momenty, kdy jsem se ocitla sama v poušti v Džibutsku. To byla pro mě naprosto nový a unikátní zážitek," podotkla herečka.

Speciální jednotka

Kromě Diany Krugerové (Troja, Lovci pokladů, Hanební pancharti) ve filmu hraje i charismatický Djimon Hounsou, který se prosadil rolí vůdce vzpoury černých otroků ve Spielbergově historickém dramatu Amistad, za niž získal Cenu Image a byl nominován na Zlatý glóbus. Za svůj strhující výkon po boku Leonarda DiCapria ve filmu Krvavý diamant získal nominaci na Oscara.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.