Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech

22. 10. 2010 6:00 - Téma | Autor: red

Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech

V americké akční komedii RED: Ve výslužbě a extrémně nebezpeční, se objeví herečtí velikání, jako jsou Bruce Willis, Helen Mirrenová, John Malkovich a Morgan Freeman. Společnost HCE ji uvede do kin 28.října.

Zajímavé je, že vedle Willise jakožto skutečné hvězdy tohoto žánru se objevují herci, kteří spíše než zabité nepřátele a vystřílené náboje počítají své nominace na Oscara. Například elegantní Mirrenová s Oscarem za roli anglické královny si vychutnává střelbu ze samopalu, Malkovich poskakuje s výbušninami na těle a Freeman rozdává rány pěstí. A Willis v roli agenta na penzi spolu se svými bývalými přáteli, které rovněž vytříbené reflexy ani ve stáří neopustily, řeší s elegancí až bondovskou nebezpečné situace.

akční komedie RED

"Přišel jsi mě zabít?," ptají se agenti, když se po mnoha letech setkávají. Při setkání s ruským špionem si Willis vypráví o starých časech. "Už léta jsem nikoho nezabil," slyší od něho a reaguje: "To je smutné". Ve filmu nechybí ani parodie na western a šťastný konec, když si stará garda vystřílí zpátky své životy.

Komiks RED, napsaný Warrenem Ellisem a ilustrovaný Cullym Hamnerem, vyšel v roce 2003. Už tehdy bylo zřejmé, že jde o perfektní předlohu pro film. Na producenta Lorenza di Bonaventuru zapůsobil špionážní kontext příběhu; byl fascinován nápadem, co se stane, když jsou vysloužilí agenti odstraněni a administrativa nasadí novou krev.

akční komedie RED

Obsazení kraluje Willis, jehož akčně-komická postava trousí jednu hlášku za druhou. Žije monotónní život důchodce, který najednou zjistí, že má být likvidován. Nakonec přijde na to, proč - důvod je opět ve vysoké politice. "Má to komediální, romantický i akční element. A pod tím je silné téma osamělosti a pocitu vyřazení z týmu proto, že je člověk příliš starý na to, aby mohl být dál ve hře," uvedl v distribučních materiálech.

Tvůrčí tým se jednoznačně shodl na obsazení Mirrenové do role elegantní Victorie. Ta je britskou agentkou v penzi provozující nyní hotel - ovšem i nadále udržuje jisté kontakty, aby se nenudila.

akční komedie RED

Malkovich prý měl právě rozjednanou jinou roli, když ho tvůrci oslovili. "Naštěstí to padlo a já se mohl vrhnout do tohoto projektu. Dobré postavy, dobrá zábava, žádné zbytečné řeči. Moje postava Marvina je silně paranoidní, ale ve svých podezřeních se nemýlí. Když si myslí, že ho chce někdo dostat, skutečně to tak je," uvedl.

Produkce snímku začala v lednu 2010 uprostřed typické zimy v Torontu s plánem natáčení, který měl skončit v mnohem teplejším New Orleans. Tato dvě města byla vybrána právě pro své velmi odlišné prostření, protože děj filmu se odehrává na mnoha různých místech. Poměrně velká část scén byla natočena v kulisách, protože v době přísných bezpečnostních opatření od událostí 11. září 2001 je prakticky nemožné točit v interiérech CIA.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.