Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech

22. 10. 2010 - 6:00 | Téma | red

Akční komedie RED, plná hollywoodských hvězd, již brzy v kinech zdroj: tisková zpráva

V americké akční komedii RED: Ve výslužbě a extrémně nebezpeční, se objeví herečtí velikání, jako jsou Bruce Willis, Helen Mirrenová, John Malkovich a Morgan Freeman. Společnost HCE ji uvede do kin 28.října.

Zajímavé je, že vedle Willise jakožto skutečné hvězdy tohoto žánru se objevují herci, kteří spíše než zabité nepřátele a vystřílené náboje počítají své nominace na Oscara. Například elegantní Mirrenová s Oscarem za roli anglické královny si vychutnává střelbu ze samopalu, Malkovich poskakuje s výbušninami na těle a Freeman rozdává rány pěstí. A Willis v roli agenta na penzi spolu se svými bývalými přáteli, které rovněž vytříbené reflexy ani ve stáří neopustily, řeší s elegancí až bondovskou nebezpečné situace.

akční komedie RED

"Přišel jsi mě zabít?," ptají se agenti, když se po mnoha letech setkávají. Při setkání s ruským špionem si Willis vypráví o starých časech. "Už léta jsem nikoho nezabil," slyší od něho a reaguje: "To je smutné". Ve filmu nechybí ani parodie na western a šťastný konec, když si stará garda vystřílí zpátky své životy.

Komiks RED, napsaný Warrenem Ellisem a ilustrovaný Cullym Hamnerem, vyšel v roce 2003. Už tehdy bylo zřejmé, že jde o perfektní předlohu pro film. Na producenta Lorenza di Bonaventuru zapůsobil špionážní kontext příběhu; byl fascinován nápadem, co se stane, když jsou vysloužilí agenti odstraněni a administrativa nasadí novou krev.

akční komedie RED

Obsazení kraluje Willis, jehož akčně-komická postava trousí jednu hlášku za druhou. Žije monotónní život důchodce, který najednou zjistí, že má být likvidován. Nakonec přijde na to, proč - důvod je opět ve vysoké politice. "Má to komediální, romantický i akční element. A pod tím je silné téma osamělosti a pocitu vyřazení z týmu proto, že je člověk příliš starý na to, aby mohl být dál ve hře," uvedl v distribučních materiálech.

Tvůrčí tým se jednoznačně shodl na obsazení Mirrenové do role elegantní Victorie. Ta je britskou agentkou v penzi provozující nyní hotel - ovšem i nadále udržuje jisté kontakty, aby se nenudila.

akční komedie RED

Malkovich prý měl právě rozjednanou jinou roli, když ho tvůrci oslovili. "Naštěstí to padlo a já se mohl vrhnout do tohoto projektu. Dobré postavy, dobrá zábava, žádné zbytečné řeči. Moje postava Marvina je silně paranoidní, ale ve svých podezřeních se nemýlí. Když si myslí, že ho chce někdo dostat, skutečně to tak je," uvedl.

Produkce snímku začala v lednu 2010 uprostřed typické zimy v Torontu s plánem natáčení, který měl skončit v mnohem teplejším New Orleans. Tato dvě města byla vybrána právě pro své velmi odlišné prostření, protože děj filmu se odehrává na mnoha různých místech. Poměrně velká část scén byla natočena v kulisách, protože v době přísných bezpečnostních opatření od událostí 11. září 2001 je prakticky nemožné točit v interiérech CIA.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.