Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva

8. 10. 2010 8:00 - Téma | Autor: red

Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva Zdroj: Archiv

Česká televize (ČT) odvysílá pětidílnou sérii detektivních filmů scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky nazvanou Ach, ty vraždy! Pět žánrově odlišných devadesátiminutových snímků spojuje postava svérázné detektivky, advokátky ve výslužbě, ztělesněná Jiřinou Bohdalovou a jejího vnuka, smolařského policisty v podání Václava Jílka.

"Postava babičky je mi samozřejmě velice sympatická, protože to prožívám i v civilu," řekla dnes při novinářské projekci ČTK Bohdalová. Její hrdinka má vášeň nejen pro hledání vrahů, ale i pro divadlo. Za pachateli se proto nadšená divadelní ochotnice do terénu často vydává v přestrojení do kostýmů z divadelního fundusu; v úvodu série si proto třeba zahraje na bezdomovkyni.

Jiřina Bohdalová, Petr Kostka, Ach ty vraždy!

"Konkrétně v prvním díle mi dělalo velkou radost, že jsem se mohla takhle 'zničit'. Je příjemné, že si nemusíte dávat pozor, jestli je vlásek (nastavený) dobře nebo ne," zavzpomínala s úsměvem na líčení při natáčení Bohdalová. "A se Zdeňkem Zelenkou jsme prostě taková dvojka, která už si za ta léta rozumí, takže všechno bylo zalité sluncem," prohlásila herečka; se svým oblíbeným režisérem od roku 1991 natočila bezmála 20 snímků.

Pro každý z pětice snímků Zelenka zvolil odlišný žánr. Diváci postupně uvidí kriminální komedii, psychologickou detektivku, situační veselohru s detektivní zápletkou, detektivku s hororovými prvky i thriller. První díl ČT odvysílá 24. října v hlavním vysílacím čase na programu ČT1; další díly budou následovat vždy po týdnu. "Ještě se budou natáčet další dvě pokračování," prozradila Bohdalová.

Jiřina Bohdalová, Ach ty vraždy! Zdroj: Archiv

Kromě Bohdalové a Jílka se v sérii v rolích kriminalistů i zločinců představí mnoho známých herců - například František Němec, Petr Kostka, Jiří Štěpnička, Jiří Schmitzer, Viktor Preiss, Martin Dejdar či Naďa Konvalinková.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.