Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva

8. 10. 2010 - 8:00 | Téma | red

Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva zdroj: tisková zpráva

Česká televize (ČT) odvysílá pětidílnou sérii detektivních filmů scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky nazvanou Ach, ty vraždy! Pět žánrově odlišných devadesátiminutových snímků spojuje postava svérázné detektivky, advokátky ve výslužbě, ztělesněná Jiřinou Bohdalovou a jejího vnuka, smolařského policisty v podání Václava Jílka.

"Postava babičky je mi samozřejmě velice sympatická, protože to prožívám i v civilu," řekla dnes při novinářské projekci ČTK Bohdalová. Její hrdinka má vášeň nejen pro hledání vrahů, ale i pro divadlo. Za pachateli se proto nadšená divadelní ochotnice do terénu často vydává v přestrojení do kostýmů z divadelního fundusu; v úvodu série si proto třeba zahraje na bezdomovkyni.

Jiřina Bohdalová, Petr Kostka, Ach ty vraždy!

"Konkrétně v prvním díle mi dělalo velkou radost, že jsem se mohla takhle 'zničit'. Je příjemné, že si nemusíte dávat pozor, jestli je vlásek (nastavený) dobře nebo ne," zavzpomínala s úsměvem na líčení při natáčení Bohdalová. "A se Zdeňkem Zelenkou jsme prostě taková dvojka, která už si za ta léta rozumí, takže všechno bylo zalité sluncem," prohlásila herečka; se svým oblíbeným režisérem od roku 1991 natočila bezmála 20 snímků.

Pro každý z pětice snímků Zelenka zvolil odlišný žánr. Diváci postupně uvidí kriminální komedii, psychologickou detektivku, situační veselohru s detektivní zápletkou, detektivku s hororovými prvky i thriller. První díl ČT odvysílá 24. října v hlavním vysílacím čase na programu ČT1; další díly budou následovat vždy po týdnu. "Ještě se budou natáčet další dvě pokračování," prozradila Bohdalová.

Jiřina Bohdalová, Ach ty vraždy! zdroj: tisková zpráva

Kromě Bohdalové a Jílka se v sérii v rolích kriminalistů i zločinců představí mnoho známých herců - například František Němec, Petr Kostka, Jiří Štěpnička, Jiří Schmitzer, Viktor Preiss, Martin Dejdar či Naďa Konvalinková.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.