Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva

8. 10. 2010 - 8:00 | Téma | red

Ach, ty vraždy! Bohdalová se objeví v roli detektiva zdroj: tisková zpráva

Česká televize (ČT) odvysílá pětidílnou sérii detektivních filmů scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky nazvanou Ach, ty vraždy! Pět žánrově odlišných devadesátiminutových snímků spojuje postava svérázné detektivky, advokátky ve výslužbě, ztělesněná Jiřinou Bohdalovou a jejího vnuka, smolařského policisty v podání Václava Jílka.

"Postava babičky je mi samozřejmě velice sympatická, protože to prožívám i v civilu," řekla dnes při novinářské projekci ČTK Bohdalová. Její hrdinka má vášeň nejen pro hledání vrahů, ale i pro divadlo. Za pachateli se proto nadšená divadelní ochotnice do terénu často vydává v přestrojení do kostýmů z divadelního fundusu; v úvodu série si proto třeba zahraje na bezdomovkyni.

Jiřina Bohdalová, Petr Kostka, Ach ty vraždy!

"Konkrétně v prvním díle mi dělalo velkou radost, že jsem se mohla takhle 'zničit'. Je příjemné, že si nemusíte dávat pozor, jestli je vlásek (nastavený) dobře nebo ne," zavzpomínala s úsměvem na líčení při natáčení Bohdalová. "A se Zdeňkem Zelenkou jsme prostě taková dvojka, která už si za ta léta rozumí, takže všechno bylo zalité sluncem," prohlásila herečka; se svým oblíbeným režisérem od roku 1991 natočila bezmála 20 snímků.

Pro každý z pětice snímků Zelenka zvolil odlišný žánr. Diváci postupně uvidí kriminální komedii, psychologickou detektivku, situační veselohru s detektivní zápletkou, detektivku s hororovými prvky i thriller. První díl ČT odvysílá 24. října v hlavním vysílacím čase na programu ČT1; další díly budou následovat vždy po týdnu. "Ještě se budou natáčet další dvě pokračování," prozradila Bohdalová.

Jiřina Bohdalová, Ach ty vraždy! zdroj: tisková zpráva

Kromě Bohdalové a Jílka se v sérii v rolích kriminalistů i zločinců představí mnoho známých herců - například František Němec, Petr Kostka, Jiří Štěpnička, Jiří Schmitzer, Viktor Preiss, Martin Dejdar či Naďa Konvalinková.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.