Abrams chystá přímé pokračování Cloverfieldu

1. 2. 2021 - 10:45 | Novinky | Adam Homola

Abrams chystá přímé pokračování Cloverfieldu zdroj: Bad Robot

Povedený horor Cloverfield, u nás genericky přeložený jako Monstrum, byl v roce 2008 jako zjevení.

Tak trochu oživil hororový subžánr found footage a byl nejen zajímavý, ale taky zábavný. A teď se chystá jeho přímé pokračování. Cloverfield totiž dostal už dvě pokračování, ale každé bylo výrazně jiné a svým způsobem i podivné. Prvním bylo 10 Cloverfield Lane (2016) a to nebylo vůbec špatné, byť to pojítko s prvním dílem nebylo nijak výrazné. Druhé neslo názvem The Cloverfield Paradox (2018) a nebylo ani moc povedené, ani moc zajímavé.

Jenže ani 10 Cloverfield Lane a ani The Cloverfield Paradox nebyly přímým pokračováním a návaznost na původní film byla cílená spíš na skalní fanoušky než na běžné diváky. Jenže v Hollywoodu žádný dobrý nápad nikdy nezanese prach na příliš dlouho, a tak se teď chystá vůbec první přímé pokračování původního Cloverfieldu.

Cloverfield natočil Matt Reeves pod produkčním dohledem J.J. Abramse. Abrams se v roli vrchního produkčního vrátí i tentokrát a o scénář se postará Joe Barton. Podle zdrojů The Hollywood Reporter by se navíc tentokrát už nemělo jednat o žánr found footage, ale oficiálně není zatím potvrzeno nic.

O čem tak bude přímé pokračování prvního filmu zatím nevíme a těžko předpokládat, že půjde o stejnou šablonu. Jednička totiž sledovala osud několika mladých lidí. Ty jsme viděli na začátku filmu na jedné párty v New Yorku, do kterého ale vtrhlo obrovské monstrum a začala destrukce. Partička lidí se tak musela schovávat, utíkat, a vůbec přežívat veškerý ten chaos. Na co přesně tak bude dvojka navazovat se teprve uvidí.

zdroj: Bad Robot

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.