7 trpaslíků - recenze nové animované pohádky

4. 10. 2014 21:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

7 trpaslíků - recenze nové animované pohádky

Německá pohádka 7 trpaslíků je určena nejmenším divákům, německým divákům, lidem bez vkusu a sebereflexe, ale také všem potrhlým a bláznivým divákům, kteří chtějí vyrazit do kina jen tak si sednout.

Za vznikem nového filmu stojí režisér Boris Aljinovic, kterou celou svoji kariéru točil díly populární německé kriminální série Místo činu. V pozdějších letech své kariéry pak vyhrál konkurz na roli v hrané verzi pohádky 7 trpaslíků. Bez uzardění lze říci, že jde o jednu z nejhorších komedií na světě, která však v Německu, kde bodují především oplzlé komedie plné dvojsmyslů, vydělala hodně slušné peníze. O dva roky později se pak ještě objevil v pokračování. Všichni se pak s touto kapitolou svého života nějak vypořádali, ale on ne. V roce 2014 tak můžete jít se svými ratolestmi na prokazatelně nejpitomější animák roku.

7

Oplzlosti jsou vynechány, zůstal jen poněkud toporný příběh plný hrozných písniček, poněkud divná digitální animace (stále však hezčí než Kozí příběh) a vůbec nic, co by stálo za zmínku. Zápletka je vytažena pravděpodobně z utajené publikace pro filmaře nazvané Žertovné verze pohádek pro blbé. Trpaslík Špunťa je nejmladší, trochu zmatený a ve snaze pomoci princezně Růžence je on tím dotyčným, kdo čarodějnici usnadní vítězství. Díky se totiž princeznička píchne do prstu a usne. Záchranu může přinést jedině polibek z pravé lásky. Trpaslíci tedy vyráží za Jackem, o němž vědí, že Růženku miluje. Jenže ten je zrovna ve spárech draka. Trpaslíci jej tedy vyráží osvobodit. Je nutné ovšem dodat, že Jack není princ, ale kuchtík ze zámku.

7

Jedinou zajímavostí na filmu je, že čarodějnici v originálním znění namluvila Nina Hagen, dalším kladným bodem filmu pro našince je jeho totální zacílení na prcky. Pokud je tedy vašemu dítěti čtyři až pět let, bude z toho všeho pitvoření nadšené. Jinak ovšem vydržet necelých devadesát minut pravé německé zábavy je pro dospělého TOTÁLNĚ NEMOŽNÉ. 

7 trpaslíků absolutně postrádá to, co je dnes třeba pro americké animované filmy naprosto normální. Nekorektní humor pro dospělé, vtipné dialogy a naprosto parádní technologický zážitek. V těchto ohledech film nepokulhává. On totálně ztrácí. Po deseti minutách v sále budete mít chuť zabít sebe a tvůrce, ale nebudete to moci udělat. Kolem vás budou rozchichotané malé tváře. Těm se film líbit bude. A tak to asi má být. Je těžké úplně pohřbít dílko, které se mrňousům líbí, ale absence koření pro dospělé dělá z pohádky nesledovatelný paskvil pro starší.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.