7 trpaslíků - recenze nové animované pohádky

4. 10. 2014 - 21:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

7 trpaslíků - recenze nové animované pohádky zdroj: tisková zpráva

Německá pohádka 7 trpaslíků je určena nejmenším divákům, německým divákům, lidem bez vkusu a sebereflexe, ale také všem potrhlým a bláznivým divákům, kteří chtějí vyrazit do kina jen tak si sednout.

Za vznikem nového filmu stojí režisér Boris Aljinovic, kterou celou svoji kariéru točil díly populární německé kriminální série Místo činu. V pozdějších letech své kariéry pak vyhrál konkurz na roli v hrané verzi pohádky 7 trpaslíků. Bez uzardění lze říci, že jde o jednu z nejhorších komedií na světě, která však v Německu, kde bodují především oplzlé komedie plné dvojsmyslů, vydělala hodně slušné peníze. O dva roky později se pak ještě objevil v pokračování. Všichni se pak s touto kapitolou svého života nějak vypořádali, ale on ne. V roce 2014 tak můžete jít se svými ratolestmi na prokazatelně nejpitomější animák roku.

7 zdroj: tisková zpráva

Oplzlosti jsou vynechány, zůstal jen poněkud toporný příběh plný hrozných písniček, poněkud divná digitální animace (stále však hezčí než Kozí příběh) a vůbec nic, co by stálo za zmínku. Zápletka je vytažena pravděpodobně z utajené publikace pro filmaře nazvané Žertovné verze pohádek pro blbé. Trpaslík Špunťa je nejmladší, trochu zmatený a ve snaze pomoci princezně Růžence je on tím dotyčným, kdo čarodějnici usnadní vítězství. Díky se totiž princeznička píchne do prstu a usne. Záchranu může přinést jedině polibek z pravé lásky. Trpaslíci tedy vyráží za Jackem, o němž vědí, že Růženku miluje. Jenže ten je zrovna ve spárech draka. Trpaslíci jej tedy vyráží osvobodit. Je nutné ovšem dodat, že Jack není princ, ale kuchtík ze zámku.

7 zdroj: tisková zpráva

Jedinou zajímavostí na filmu je, že čarodějnici v originálním znění namluvila Nina Hagen, dalším kladným bodem filmu pro našince je jeho totální zacílení na prcky. Pokud je tedy vašemu dítěti čtyři až pět let, bude z toho všeho pitvoření nadšené. Jinak ovšem vydržet necelých devadesát minut pravé německé zábavy je pro dospělého TOTÁLNĚ NEMOŽNÉ. 

7 trpaslíků absolutně postrádá to, co je dnes třeba pro americké animované filmy naprosto normální. Nekorektní humor pro dospělé, vtipné dialogy a naprosto parádní technologický zážitek. V těchto ohledech film nepokulhává. On totálně ztrácí. Po deseti minutách v sále budete mít chuť zabít sebe a tvůrce, ale nebudete to moci udělat. Kolem vás budou rozchichotané malé tváře. Těm se film líbit bude. A tak to asi má být. Je těžké úplně pohřbít dílko, které se mrňousům líbí, ale absence koření pro dospělé dělá z pohádky nesledovatelný paskvil pro starší.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.