151 kandidátů na Oscara se sešlo na slavnostní hostině

- Téma autor: red

151 kandidátů na Oscara se v pondělí sešlo na slavnostní hostině, určené právě pro nominované.U prostřených tabulí vedle sebe zasedli držitelé Oscarů, jako Nicole Kidman, Jeff Bridges či Geoffrey Rush, kandidátští veteráni Colin Firth a Natalie Portman nebo úplní nováčci Jennifer Lawrenc a Hailee Steinfeld.

Herci Jesse Eisenbergovi, nominovanému v kategorii nejlepší herec v hlavní roli ve snímku Sociální síť připomněla sešlost počátky dospívání, kdy musel každý víkend chodit na bar micva, navléknout si oblek a sejít se se spoustou Židů. Při obřadu bar micva jsou židovští chlapci v 13 letech uváděni mezi dospělé.

Melissa Leo, která je za účinkování ve filmu Fighter považována za favoritku kategorie herečka ve vedlejší roli, prohlásila, že se v předoscarovém šílenství udržuje při síle pomocí vody a vitaminů.

Nováček mezi kandidáty Mark Ruffalo byl nominací, kterou získal za film Děcka jsou v pohodě, velmi překvapen. Na hostinu se těšil především kvůli jídlu, “miluji obědy zdarma”, řekl Ruffalo Jako předkrm se podávalo hovězí ochucené indočínským kořením s avokádovou pěnou, hlavním chodem byla aljašská treska a jako zákusek cukráři připravili citronové pusinky s malinovým a borůvkovým sorbetem.

Králova řeč, Colin Firth

Největším favoritem na Oscara, s celkem dvanácti nominacemi, je film režiséra Toma Hoopera Králova řeč. Jen o dvě nominace méně získal westernový remake Opravdová kuráž bratří Coenových. Po osmi nominacích získaly americké snímky Počátek a Sociální síť. Oscary rozdá Americká filmová akademie v neděli 27. února.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.