12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly

4. 10. 2010 - 18:00 | Téma | red

12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly zdroj: tisková zpráva

S blížícím se koncem roku zaznamenává domácí kinematografie úspěšné festivalové období. Podle informací Jany Černíkové z Českého filmového centra se v nejbližších týdnech objeví díla českých režisérů na čtyřech významných zahraničních festivalech. Konkrétně v Hamburku, ve Varšavě, v Londýně a v Pusanu. Uvedeno tam bude dvanáct hraných, dokumentárních a animovaných filmů, řekla Černíková ČTK.

Právě zahájená přehlídka v Hamburku nabízí publiku snímek Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, Bartův animovaný film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Janákův historicky laděný příběh Ať žijí rytíři! a také komedii Roberta Sedláčka Muži v říji.

"Festival v Pusanu uvede od 7. do 15. října ve zvláštní sekci nazvané Czech Films Now: Cinema of Liberalism kolekci šesti nových českých filmů. Naše filmové centrum se tam bude v rámci společného stánku EuropeanFilm Promotion už počtvrté prezentovat i na Asijském filmovém trhu, který se uskuteční od 10. do 15. října," uvedla Černíková.

Pouta

Organizátoři si podle ní vybrali vedle snímku Ireny Pavláskové také film Jana Hřebejka Kawasakiho růže, Zoufalce Jitky Rudolfové, 3 sezóny v pekle Tomáše Mašína, Pouta Radima Špačka a celovečerní dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové.

Svěrákův dobrodružný rodinný snímek Kuky se vrací bude spolu s dokumentem Oko nad Prahou Olgy Špátové a Pouty Radima Špačka představen na mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě, který bude zahájen 8. října.

Kuky se vrací

O pět dnů později začne londýnský festival, který v sekci Cinema Europa uvede Mašínovy 3 sezóny v pekle a také nový projekt režiséra, scenáristy a výtvarníka Jana Švankmajera Přežít svůj život. Světovou premiéru měl v září v Benátkách, do českých kin podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.