12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly

4. 10. 2010 18:00 - Téma | Autor: red

12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly

S blížícím se koncem roku zaznamenává domácí kinematografie úspěšné festivalové období. Podle informací Jany Černíkové z Českého filmového centra se v nejbližších týdnech objeví díla českých režisérů na čtyřech významných zahraničních festivalech. Konkrétně v Hamburku, ve Varšavě, v Londýně a v Pusanu. Uvedeno tam bude dvanáct hraných, dokumentárních a animovaných filmů, řekla Černíková ČTK.

Právě zahájená přehlídka v Hamburku nabízí publiku snímek Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, Bartův animovaný film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Janákův historicky laděný příběh Ať žijí rytíři! a také komedii Roberta Sedláčka Muži v říji.

"Festival v Pusanu uvede od 7. do 15. října ve zvláštní sekci nazvané Czech Films Now: Cinema of Liberalism kolekci šesti nových českých filmů. Naše filmové centrum se tam bude v rámci společného stánku EuropeanFilm Promotion už počtvrté prezentovat i na Asijském filmovém trhu, který se uskuteční od 10. do 15. října," uvedla Černíková.

Pouta

Organizátoři si podle ní vybrali vedle snímku Ireny Pavláskové také film Jana Hřebejka Kawasakiho růže, Zoufalce Jitky Rudolfové, 3 sezóny v pekle Tomáše Mašína, Pouta Radima Špačka a celovečerní dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové.

Svěrákův dobrodružný rodinný snímek Kuky se vrací bude spolu s dokumentem Oko nad Prahou Olgy Špátové a Pouty Radima Špačka představen na mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě, který bude zahájen 8. října.

Kuky se vrací

O pět dnů později začne londýnský festival, který v sekci Cinema Europa uvede Mašínovy 3 sezóny v pekle a také nový projekt režiséra, scenáristy a výtvarníka Jana Švankmajera Přežít svůj život. Světovou premiéru měl v září v Benátkách, do českých kin podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.