12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly

4. 10. 2010 - 18:00 | Téma | red

12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly zdroj: tisková zpráva

S blížícím se koncem roku zaznamenává domácí kinematografie úspěšné festivalové období. Podle informací Jany Černíkové z Českého filmového centra se v nejbližších týdnech objeví díla českých režisérů na čtyřech významných zahraničních festivalech. Konkrétně v Hamburku, ve Varšavě, v Londýně a v Pusanu. Uvedeno tam bude dvanáct hraných, dokumentárních a animovaných filmů, řekla Černíková ČTK.

Právě zahájená přehlídka v Hamburku nabízí publiku snímek Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, Bartův animovaný film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Janákův historicky laděný příběh Ať žijí rytíři! a také komedii Roberta Sedláčka Muži v říji.

"Festival v Pusanu uvede od 7. do 15. října ve zvláštní sekci nazvané Czech Films Now: Cinema of Liberalism kolekci šesti nových českých filmů. Naše filmové centrum se tam bude v rámci společného stánku EuropeanFilm Promotion už počtvrté prezentovat i na Asijském filmovém trhu, který se uskuteční od 10. do 15. října," uvedla Černíková.

Pouta

Organizátoři si podle ní vybrali vedle snímku Ireny Pavláskové také film Jana Hřebejka Kawasakiho růže, Zoufalce Jitky Rudolfové, 3 sezóny v pekle Tomáše Mašína, Pouta Radima Špačka a celovečerní dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové.

Svěrákův dobrodružný rodinný snímek Kuky se vrací bude spolu s dokumentem Oko nad Prahou Olgy Špátové a Pouty Radima Špačka představen na mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě, který bude zahájen 8. října.

Kuky se vrací

O pět dnů později začne londýnský festival, který v sekci Cinema Europa uvede Mašínovy 3 sezóny v pekle a také nový projekt režiséra, scenáristy a výtvarníka Jana Švankmajera Přežít svůj život. Světovou premiéru měl v září v Benátkách, do českých kin podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.