12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly

4. 10. 2010 18:00 - Téma | Autor: red

12 českých filmů míří v říjnu na zahraniční festivaly zdroj: Archiv

S blížícím se koncem roku zaznamenává domácí kinematografie úspěšné festivalové období. Podle informací Jany Černíkové z Českého filmového centra se v nejbližších týdnech objeví díla českých režisérů na čtyřech významných zahraničních festivalech. Konkrétně v Hamburku, ve Varšavě, v Londýně a v Pusanu. Uvedeno tam bude dvanáct hraných, dokumentárních a animovaných filmů, řekla Černíková ČTK.

Právě zahájená přehlídka v Hamburku nabízí publiku snímek Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, Bartův animovaný film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?, Janákův historicky laděný příběh Ať žijí rytíři! a také komedii Roberta Sedláčka Muži v říji.

"Festival v Pusanu uvede od 7. do 15. října ve zvláštní sekci nazvané Czech Films Now: Cinema of Liberalism kolekci šesti nových českých filmů. Naše filmové centrum se tam bude v rámci společného stánku EuropeanFilm Promotion už počtvrté prezentovat i na Asijském filmovém trhu, který se uskuteční od 10. do 15. října," uvedla Černíková.

Pouta

Organizátoři si podle ní vybrali vedle snímku Ireny Pavláskové také film Jana Hřebejka Kawasakiho růže, Zoufalce Jitky Rudolfové, 3 sezóny v pekle Tomáše Mašína, Pouta Radima Špačka a celovečerní dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové.

Svěrákův dobrodružný rodinný snímek Kuky se vrací bude spolu s dokumentem Oko nad Prahou Olgy Špátové a Pouty Radima Špačka představen na mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě, který bude zahájen 8. října.

Kuky se vrací

O pět dnů později začne londýnský festival, který v sekci Cinema Europa uvede Mašínovy 3 sezóny v pekle a také nový projekt režiséra, scenáristy a výtvarníka Jana Švankmajera Přežít svůj život. Světovou premiéru měl v září v Benátkách, do českých kin podle informací Unie filmových distributorů objeví od 4. listopadu v deseti kopiích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.
Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

26. 5. 2020 | Trailery | Adam Homola

Mel Gibson má 64 let, ale pořád se nám snaží dokázat, že do starého železa prostě nepatří. Znovu se o to pokusí i v akční novince Force of Nature.
Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

22. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Novinka Christophera Nolana míří do kin. Navzdory koronaviru, navzdory zavřeným sálům téměř po celém světě…
Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

21. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Nová verze Ligy Spravedlnosti, kterou si sestříhá a nově dokončí sám režisér Zack Snyder, vyjde příští rok na nové streamovací službě HBO Max.