Training Day

Training Day

Training Day
2001, 122 min
dokina.cz 7.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Začínající policista Jake Hoyt chce zločince dopadnout a ne stát se jedním z nich. Daleko obtížnější než vše, čemu musí čelit však je, aby zůstal na správné straně hranice oddělující policistu od zločince. Hoytovým zkušenějším partnerem pro nejbližších 24 hodin je totiž Alonzo Harris, tajný agent protinarkotického centra, zpustlejší než jakákoli z nejzpustlejších ulic Los Angeles.

Denzel Washington, který za tuto roli získal ocenění Americké filmové akademie Oscar 2001 za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, tentokrát vybočil z oblasti rolí klaďasů, jaké jsou pro něj typické a v tomto akčním thrilleru přesvědčivě ztělesňuje divoce charizmatického Harrise. Křižuje rajon coby agent ve svém low-rideru a vykládá svou překroucenou logiku boje proti zločinu. Přitahuje i odpuzuje zároveň, neboť se stává stejným padouchem, jakého má dopadnout...

Režisér Antonio Fuqua (Náhradní zabijáci, Návnada) brilantně vede herce, včetně hudebních hvězd Dr.Dre, Macy Gray a Snoop Dogg, a stupňuje napětí až k vyvrcholení odvážné noční akce. Training Day je dnem zúčtování.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY