Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1, The
2011, 111 min, od 12 let
premiéra: 17. listopadu 2011
dokina.cz 4.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů – upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.

celý popis

TRAILERY

ČLÁNKY O FILMU

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

9. 11. 2012 | Téma | Michal Burkoň

Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy.
Snímek Twilight Saga - Rozbřesk opět vede návštěvnost kin

Snímek Twilight Saga - Rozbřesk opět vede návštěvnost kin

30. 11. 2011 | Téma | red

Téměř čtvrt milionu diváků zhlédlo během dvou týdnů v českých kinech americký film Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část, který na tržbách vydělal téměř 30 milionů korun. Už podruhé se tak objevil v čele žebříčku návštěvnosti, když ho o víkendu zhlédlo přes 40.000 lidí.
Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí

Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí

22. 11. 2011 | Téma | red

Celkem 157.357 lidí zhlédlo vzápětí po premiéře v českých kinech americký film Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část. Obsadil tak třetí místo v žebříčku nejvyšší návštěvnosti za první víkend - to první patří podle informací Unie filmových distributorů snímku o příhodách mladého čaroděje Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti - 1. část, který právě před rokem zhlédlo o víkendu 246.456 zájemců.
Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

16. 11. 2011 | Téma | red

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY