Katka

Katka

Katka
2009, 90 min
premiéra: 25. února 2010
dokina.cz 7.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat...

celý popis

ČLÁNKY O FILMU

Unikátní časosběrný dokument Katka vychází na DVD

Unikátní časosběrný dokument Katka vychází na DVD

8. 11. 2010 | Téma | red

Přes 110.000 diváků zhlédlo už v kinech celovečerní dokument režisérky Heleny Třeštíkové Katka. Po Občanu Havlovi, který má už na kontě 160.000 lidí, je tak tento snímek druhým nejnavštěvovanějším českým dokumentem. Právě vychází na DVD, oznámila dnes ČTK mluvčí projektu Martina Reková.
Katka

Katka

23. 2. 2010 | Téma | red

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí.
S dokumentem Katka by Třeštíková chtěla prorazit v Hollywoodu

S dokumentem Katka by Třeštíková chtěla prorazit v Hollywoodu

15. 1. 2010 | Téma | red

Strhující příběh boje dívky s drogovou závislostí mapuje čtrnáct let v životě mladé narkomanky. Režisérka zaznamenává hrdinčinu cestu na dno přerušovanou občasným záchvěvem touhy skoncovat s drogou. Dokument Katka vstupuje do českých kin 25. února a jeho tvůrci by chtěli prorazit i v Hollywoodu. Usilovat prý budou i o nominaci na Oscara.
Dokument Katka Heleny Třeštíkové se v kinech objeví 25. února

Dokument Katka Heleny Třeštíkové se v kinech objeví 25. února

11. 12. 2009 | Téma | red

V pražském kině Světozor měl dnes předpremiéru časosběrný dokument Heleny Třeštíkové Katka, ve kterém mapovala čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Celovečerní snímek vstoupí do kin koncem února; producenti ze společnosti Negativ, s nimiž připravila i filmy Marcela a René, plánují rovněž jeho speciální distribuci v rámci základních a středních škol po celé České republice.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY