Ben-Hur

Ben-Hur

Ben-Hur
1959, 212 min
dokina.cz 8.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Film, který získal nevídaných jedenáct Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Ben Hur je mírumilovný syn z významného židovského rodu, který je nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje a po mnoha útrapách si musí svoji svobodu vybojovat zpět v šíleném závodě kvadrig se sadistickým římanem Messalou...

celý popis

ČLÁNKY O FILMU

Premiéra nového Ben-Hura bude později

Premiéra nového Ben-Hura bude později

22. 10. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Zbrusu nové zpracování dnes již legendárního Ben-Hura z roku 1959 si na reakce diváků ještě nějaký ten pátek počká. Studio Paramount se totiž rozhodlo premiéru odložit až na srpen příštího roku. Film měl původně dorazit do kin již v únoru.
Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

18. 12. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Písmo svaté jako základ křesťanské věrouky ve světě filmu zanechalo svou nesmazatelnou stopu. Někdy skrze témata společná západní civilizaci, jindy skrze přímé převypravování biblických příběhů. Nejnověji je to právě Ridley Scott, kdo se rozhodl pojmout ve filmu Exodus: Bohové a králové starověké mýty po svém. S čím se však bude Scottův náhled na Mojžíše poměřovat? A jaký bude mít zřejmě dopad na filmový byznys? Přinášíme přehled nejvýznamnějších filmových adaptací příběhů ze světa nejpopulárnější knižní fantasy do Pána prstenů a Hry o trůny.
Starověký Řím ve filmu - přehlídka legendárních snímků o antice

Starověký Řím ve filmu - přehlídka legendárních snímků o antice

19. 3. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Chcete se dozvědět něco víc o starověkém Římu a nechce nic číst? Pak v dnešní době už můžete v klidu sáhnout po nepřeberném množství hraných filmů. Samozřejmě to myslíme v nadsázce, ale rozhodně už se nemusíte bát, že nenajdete dobrý film. Připravili jsme pro vás výběr těch nejzajímavějších filmů, v nichž tato antická říše hraje hlavní roli.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY