Ztraceno v překladu (Lost in Translation)

15. 1. 2004 - 15:22 | Téma | red

Ztraceno v překladu (Lost in Translation) zdroj: tisková zpráva

Scarlett Johansson a Bill Murray chycení uprostřed touhy. Hořká komedie z Tokia od Sofie Coppoly, a zároveň největší favorit udílení většiny letošních výročních filmových cen. + Fotogalerie. Ztraceno v překladu, čili Lost in Translation je třetím filmem Sofie Coppoly, dcery slavného režiséra a producenta Francise Forda, sestřenky herce Jasona Schwartzmana, sestřenky herce Nicolase Cage, bratra režiséra Romana Copolly

Ztraceno v překladu Ztraceno v překladu, čili Lost in Translation je třetím filmem Sofie Coppoly, dcery slavného režiséra a producenta Francise Forda, sestřenky herce Jasona Schwartzmana, sestřenky herce Nicolase Cage, bratra režiséra Romana Copolly. Ha. Výborný námět, dobrý scénář, skvělí herci a všímavá režie dělají z této hořké komedie nejen jednoho z favoritů všemožných výročních cen, ale také zatraceně dobrý biják.

Ztraceno v překladu Zestárlý americký herec Bob Harris přijíždí do Tokia, aby zde natočil spot na místní whisky. Bill Murray jej podává s neodolatelnou smutnou nonšalancí. Je už čtvrt století ženatý, a tak zná pravidla a záludnosti všech možných vztahů. Tokio ho štve, ale vsadil bych majlant, že jeho žena ho štve ještě víc.
V tom samém hotelu jako Bob se ubytuje i mladá manželská dvojice- John je fotograf ze showbusinessu a Charlotte jela jen tak, s ním.
V epizodní roli Johna perlí hektický Giovanni Ribisi, v mnohem složitější úloze Charlotte září Scarlett Johansson, nejtalentovanější mladá americká herečka dnešní doby.

Ztraceno v překladu Na straně Boba Harrise vypráví Sofia Coppola s nevídanou lehkostí o střetu kultur (nejen japonské zaměňování „l“ a „r“ vede k mnoha komickým situacím). Režisérka se ale naštěstí nedívá na Japonce jako na bandu pošuků- ona do Tokia importuje svoje (americké) figury a ví, že ony tu jsou cizí a k uzoufání opuštěné, nikoli naopak.
Ze strany Charlotte zas režie sleduje náhlé vzplanutí, které díky citu pro rozdílné životní zkušenosti figur chutná křehce jako čerstvé japonské závitky.
Kamera Lance Acorda podává Tokio jako jiný svět a všechno další vršení potlesků přijde v recenzi

P.S.: brzo.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.