Zlínský filmový festival nabídne sedm českých novinek

31. 5. 2012 - 12:46 | Téma | red

Zlínský filmový festival nabídne sedm českých novinek zdroj: tisková zpráva

Zlínský filmový festival nabídne sedm novinek české filmové a televizní tvorby. Ve středu byl slavnostně uveden debut režiséra Juraje Šajmoviče Tady hlídám já. V rodinné letní komedii se představili Lukáš Vaculík, Jitka Ježková, Vladimír Javorský či Simona Stašová. Režisér i herci měli po projekci autogramiádu, film představili také novinářům a odborníkům.

"Měl jsme v šuplíku několik scénářů o tom, jak je společnost špatná a lidé se k sobě špatně chovají. Pak jsem viděl hrát si naše dva psy a řekl jsem si, proč lidé nedokážou být šťastní a rozhodl se natočit tento film," řekl novinářům Šajmovič s tím, že film psal konkrétním hercům na tělo.

Film vypráví příběh dívky Kačenky a jejího psa Huga. Pořídil jí ho dědeček, který je jako jediný přesvědčen, že dívka trpící poruchou soustředění a hyperaktivitou nepotřebuje 'prášky na hlavu', ale dobrého kamaráda.

Herci, kteří přijeli na uvedení filmu, si reakci diváků pochvalovali. "Bylo hezké vidět odcházet děti s úsměvem, samotná autogramiáda byla nejemotivnější," poznamenala herečka Klára Jandová.

Film Probudím se včera

Autoři filmu věří, že Tady hlídám já přiláká do kin dětské diváky. "Tradice filmů pro děti mrtvá není, jsou různé vlny zájmu a nezájmu. Dětský divák je však vděčný a rád chodí do kina, tam se přeci taky randí, u počítače se to dělá špatně," řekl herec Pavel Nový.

Na festivalu se představí také další letošní novinky české tvorby, například Probudím se včera nebo Proces doktorky Kalendové režiséra Zdeňka Zelenky, či snímky, které byly uvedeny v loňském roce, pohádka Micimutr nebo Saxána a Lexikon kouzel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.