Zlínský filmový festival nabídne sedm českých novinek

31. 5. 2012 12:46 - Téma | Autor: red

Zlínský filmový festival nabídne sedm českých novinek Zdroj: Archiv

Zlínský filmový festival nabídne sedm novinek české filmové a televizní tvorby. Ve středu byl slavnostně uveden debut režiséra Juraje Šajmoviče Tady hlídám já. V rodinné letní komedii se představili Lukáš Vaculík, Jitka Ježková, Vladimír Javorský či Simona Stašová. Režisér i herci měli po projekci autogramiádu, film představili také novinářům a odborníkům.

"Měl jsme v šuplíku několik scénářů o tom, jak je společnost špatná a lidé se k sobě špatně chovají. Pak jsem viděl hrát si naše dva psy a řekl jsem si, proč lidé nedokážou být šťastní a rozhodl se natočit tento film," řekl novinářům Šajmovič s tím, že film psal konkrétním hercům na tělo.

Film vypráví příběh dívky Kačenky a jejího psa Huga. Pořídil jí ho dědeček, který je jako jediný přesvědčen, že dívka trpící poruchou soustředění a hyperaktivitou nepotřebuje 'prášky na hlavu', ale dobrého kamaráda.

Herci, kteří přijeli na uvedení filmu, si reakci diváků pochvalovali. "Bylo hezké vidět odcházet děti s úsměvem, samotná autogramiáda byla nejemotivnější," poznamenala herečka Klára Jandová.

Film Probudím se včera

Autoři filmu věří, že Tady hlídám já přiláká do kin dětské diváky. "Tradice filmů pro děti mrtvá není, jsou různé vlny zájmu a nezájmu. Dětský divák je však vděčný a rád chodí do kina, tam se přeci taky randí, u počítače se to dělá špatně," řekl herec Pavel Nový.

Na festivalu se představí také další letošní novinky české tvorby, například Probudím se včera nebo Proces doktorky Kalendové režiséra Zdeňka Zelenky, či snímky, které byly uvedeny v loňském roce, pohádka Micimutr nebo Saxána a Lexikon kouzel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.