Zisk společnosti Warner Bros loni klesl, tržby však vzrostly

15. 8. 2010 - 9:00 | Téma | red

Zisk společnosti Warner Bros loni klesl, tržby však vzrostly zdroj: tisková zpráva

Filmové distribuční společnosti Warner Bros. Entertainment loni v Česku vzrostly tržby na 67,4 milionu korun z 45,5 milionu korun v roce 2008. ČTK dnes informaci získala z účetní závěrky společnosti Warner Bros. Entertainment, jejímž stoprocentním vlastníkem je stejnojmenné americké filmové studio patřící do mediálního kolosu Time Warner.

Společnosti Warner Bros. Entertainment v loňském roce ale navzdory vyšším výnosům klesl zisk, a to z 5,2 milionu korun v roce 2008 na 3,8 milionu korun.  Firma Warner Bros. Entertainment, která v roce 2006 přestala na tuzemském trhu prodávat videokazety a filmová DVD, byla loni třetím největším filmových distributorem v Česku. Její filmy v kinech v roce 2009 utržily 129,3 milionu korun.

První místo na loňském žebříčku filmových distributorů připadlo společnosti Bontonfilm. Filmy, které distribuovala, utržily bezmála 432 milionů korun. Druhá byla s 394 miliony korun společnost Falcon.

Česká kina loni navzdory hospodářské krizi vykázala rekordní tržby 1,251 miliardy korun, které díky vyššímu vstupnému meziročně vzrostly o 31 milionů korun. Návštěvnost biografů ale v loňském roce klesla o 428.000 lidí na 12,469 milionu diváků.

Biografům se daří i letos. V prvním letošním pololetí kina utržila rekordních 747 milionů korun, což je v meziročním srovnání o 195 milionů korun více. Návštěvnost kin se za prvních šest měsíců letošního roku zvýšila o bezmála milion lidí z 5,623 milionu diváků v prvním polovině loňského roku na 6,608 milionu diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.