Zesnulého herce Vladimíra Dlouhého si připomeneme na České televizi

22. 6. 2010 - 12:00 | Téma | red

Zesnulého herce Vladimíra Dlouhého si připomeneme na České televizi zdroj: tisková zpráva

Osobnost a herecké umění Vladimíra Dlouhého připomene Česká televize mimořádnou programovou změnou dnes večer na programu ČT2 od 22:15 hodin v pořadu Krásný ztráty, který byl natočen loni. V neděli 27. června odvysílá na ČT1 od 20:00 hodin premiéru detektivního filmu Domina režiséra Jiřího Svobody, v němž Dlouhý odehrál svou poslední televizní roli. Herec zemřel v neděli ve věku 52 let.

"V obou projektech se Vladimír Dlouhý setkal se svým bratrem Michalem," řekl dnes ČTK mluvčí České televize Ladislav Šticha. Podle něj si herecké umění Vladimíra Dlouhého budou moci diváci také připomenout v minisérii Laskavý divák promine ve středu 23. června na ČT1 od 09:00 hodin a v cyklu Hříchy pro pátera Knoxe v neděli 4. července na ČT1 od 11:00 hodin.

Poslední rozloučení s jedním z nejnadanějších a nejvšestrannějších českých herců, který zemřel po těžké nemoci, se na přání rodiny uskuteční v úzkém kruhu nejbližších pozůstalých.

Vladimír Dlouhý

Ve Svobodově snímku Domina ztvárnili Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal dvojici vyšetřovatelů. Detektivní příběh ze současnosti byl inspirován skutečným kriminálním případem. V dalších rolích diváci uvidí například Markétu Hrubešovou, Tomáše Töpfera a Milana Kňažka. Autorem scénáře, na kterém spolupracoval i režisér, byl Ivan Horník. Svoboda tento snímek natočil na konci loňského roku v brněnském studiu České televize.
"Původně plánovala Česká televize odvysílat premiéru tohoto filmu až v září 2010; vzhledem k okolnostem se ale rozhodla zařadit ho už nyní," řekla ČTK mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Lucie Mikulecká z pražského Divadla Bez zábradlí, na jehož jevišti Dlouhý rovněž hrál, ČTK informovala o programových změny v tradičním letním hraní. Vzhledem k úmrtí herce zrušila 25. a 31. srpna reprízy původně plánovaného představení Příliš drahá Mathilda a nahradila je inscenací Sonáta pro lžíci. Vstupenky zůstávají v platnosti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.