Zesnulého herce Vladimíra Dlouhého si připomeneme na České televizi

22. 6. 2010 - 12:00 | Téma | red

Zesnulého herce Vladimíra Dlouhého si připomeneme na České televizi zdroj: tisková zpráva

Osobnost a herecké umění Vladimíra Dlouhého připomene Česká televize mimořádnou programovou změnou dnes večer na programu ČT2 od 22:15 hodin v pořadu Krásný ztráty, který byl natočen loni. V neděli 27. června odvysílá na ČT1 od 20:00 hodin premiéru detektivního filmu Domina režiséra Jiřího Svobody, v němž Dlouhý odehrál svou poslední televizní roli. Herec zemřel v neděli ve věku 52 let.

"V obou projektech se Vladimír Dlouhý setkal se svým bratrem Michalem," řekl dnes ČTK mluvčí České televize Ladislav Šticha. Podle něj si herecké umění Vladimíra Dlouhého budou moci diváci také připomenout v minisérii Laskavý divák promine ve středu 23. června na ČT1 od 09:00 hodin a v cyklu Hříchy pro pátera Knoxe v neděli 4. července na ČT1 od 11:00 hodin.

Poslední rozloučení s jedním z nejnadanějších a nejvšestrannějších českých herců, který zemřel po těžké nemoci, se na přání rodiny uskuteční v úzkém kruhu nejbližších pozůstalých.

Vladimír Dlouhý

Ve Svobodově snímku Domina ztvárnili Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal dvojici vyšetřovatelů. Detektivní příběh ze současnosti byl inspirován skutečným kriminálním případem. V dalších rolích diváci uvidí například Markétu Hrubešovou, Tomáše Töpfera a Milana Kňažka. Autorem scénáře, na kterém spolupracoval i režisér, byl Ivan Horník. Svoboda tento snímek natočil na konci loňského roku v brněnském studiu České televize.
"Původně plánovala Česká televize odvysílat premiéru tohoto filmu až v září 2010; vzhledem k okolnostem se ale rozhodla zařadit ho už nyní," řekla ČTK mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Lucie Mikulecká z pražského Divadla Bez zábradlí, na jehož jevišti Dlouhý rovněž hrál, ČTK informovala o programových změny v tradičním letním hraní. Vzhledem k úmrtí herce zrušila 25. a 31. srpna reprízy původně plánovaného představení Příliš drahá Mathilda a nahradila je inscenací Sonáta pro lžíci. Vstupenky zůstávají v platnosti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.