Zemřel Harry Morgan, známý jako plukovník Potter ze seriálu MASH

- Téma autor: red

Americký herec Harry Morgan, nezapomenutelný plukovník Potter z amerického seriálu MASH, zemřel včera, 7. prosince ve věku 96 let. Oznámila to agentura AP s odvoláním na rodinné příslušníky.

Morgan podlehl zápalu plic a skonal ve svém domě v kalifornském Brentwoodu, upřesnila jeho snacha Beth Morgan.

Na filmovém plátně se Morgan objevoval většinou ve vedlejších rolích, například po boku Henryho Fondy, Johna Wayna, Jamese Garnera, Elvise Presleyho či Dana Akroyda. Objevil se například ve filmech Podporujte svého šerifa či Podporujte svého pistolníka.

Na televizní obrazovce ztvárňoval spíš komediální role, ale rovněž vedlejší. Nicméně za úlohu plukovníka Shermana Pottera, který velí nemocniční jednotce v seriálu MASH, získal cenu Emmy. Právě touto rolí se nejvíce proslavil.

Celou filmografii a další informace naleznete v profilu Harryho Morgana na www.osobnosti.cz

.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.