Za seriál Detektiv Nash Bridges vysoudil herec Don Johnson 23,2 milionu.

- Téma autor: red

Ve středu přiřkl soud v Kalifornii americkému herci Donu Johnsonovi 23,2 milionu dolarů (467,6 milionu korun) zisku z televizního seriálu Detektiv Nash Bridges. Tuto částku mu podle rozhodnutí soudu dluží společnost, která oblíbený seriál známý i z českých obrazovek produkovala. Oznámila to dnes agentura Reuters.

Šedesátiletý Johnson podal žalobu v únoru 2009 a uvedl v ní, že coby padesátiprocentní vlastník copyrightu na seriál má nárok na spravedlivý podíl na zisku.

Producentská společnost Rysher Entertainment LLC nicméně argumentovala tím, že program je v deficitu. Podle ní Johnson už vydělal zhruba 40 milionů dolarů (více než 800 milionů korun) na honorářích coby herec a producent a společnost mu žádné peníze nedluží.

"Čekal jsem více než deset let na to, až mě Rysher uzná jako spoluvlastníka seriálu Detektiv Nash Bridges. Byl to můj nápad a já byl vlastníkem práv jako první. Od začátku jsem chtěl jen to, aby Rysher naši dohodu potvrdil a jsem nesmírně šťastný, že porota se mnou souhlasí," uvedl Johnson v prohlášení.

Seriál Detektiv Nash Bridges se v americké televizi poprvé vysílal v letech 1996 - 2001 a má více než 120 epizod. V současnosti se vysílá ve zhruba 45 zemích světa.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.