Wesley Snipes, odsouzený za daňové úniky, bude žádat nový proces

- Téma autor: red

V roce 2008 byl herec Wesley Snipes odsouzen ke třem letům vězení za daňové úniky. Zaplacením kauce se dostal na svobodu. Právníci teď ale chtějí pro herce nový proces. Myslí si, že porota byla proti herci zaujatá. Budou o tom muset ale přesvědčit také floridského soudce.

Snipes tvrdí, že někteří soudci rozhodli o jeho vině ještě před tím, než vyslechli nějaký důkaz, a prokurátoři zatajili kompromitující informace o klíčovém svědkovi.

Obhájci tvrdí, že dostali e-maily od dvou porotců, kteří přiznávají, že tři další porotci už měli názor hotový ještě před tím, než proces v roce 2008 začal. V jednom e-mailu se uvádí, že verdikt byl kompromisem.

V rozsudku, kterým byl Snipes odsouzen ke třem letům vězení, se uvádí, že herec si od roku 1999 vydělal více než 38 milionů dolarů (760 milionů korun), ale zaplatil z nich jen malé nebo žádné daně. Vyhnul se zaplacení daní z příjmu ve výši více než 15 milionů dolarů (skoro 300 milionů korun).

Wesley Snipse - Nukleární cíl

Jeho právníci toto tvrzení popírali a poukazovali na to, že podle posudků jejich odborníků zkrátil jejich mandant stát na daních "pouze" o 400.000 dolarů (téměř osm milionů Kč). V procesu omlouvali chování svého klienta tím, že měl nepoctivé finanční poradce a že se stal obětí stoupenců hnutí protestujících proti daním.

Snipes se uplatnil zejména v akčních filmech. Objevil se mimo jiné ve snímcích Vycházející slunce, Přepadení ze vzduchu, Demolition Man, Zóna úniku nebo v sérii upírských hororů Blade, která se natáčela i v Praze.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.