Shinya Tsukamoto má stále ještě pověst především drsňáka, který obecenstvo tlačí do chřtánů kovových stvůr. Jeho celovečerní debut Tetsuo je vskutku filmovou ikonou cyberpunku (ačkoli Sogo Ishii se tomuhle žánru věnoval dávno před Tsukamotem, o Lynchovi a Cronenbergovi nemluvě).
Obnaženou mutaci masa s kovem v Tsukamotově tvorbě později vystřídaly „normálnější“ formy nákazy (Blíženci (Gemini)), či zdánlivě neslučitelných soubojů (Tokio Fist), jednodušeji

Naplno ji Tsukamoto divákům naservíroval až v deštivě magické Touze (Rokugatsu no hebi), kde voyeur nutí ženu podléhat tajným rozkoším. Motiv nikoli tajných rozkoší, ale nerovného – téměř S/M - vztahu patří k základním kamenům Tsukamotova díla stejně jako stále přítomné industriální znepokojení.

Ta kontrastuje s minimalistickým dějem: jak Hiroshi zkoumá dívčino tělo a jeho vnitřek, vrací se mu paměť. Jako kdyby lidské tělo bylo vlastně strojek a jeho rozebíráním jej bylo možné pochopit. V opaku s Hiroshiho netečně oduševnělou tváří jsou vzpomínky na chvíle s Ryôko plné impulzivních momentů. Seznáme, že Ryôko má sebezáhubné pudy, ve vzrušeném

V pitevně po Hiroshim mezitím vyjede Ikumi (Kiki). Obě dívky jsou zcela odlišné. Ikumi má rozkošnou úpravnou ofinku, Ryôko rozpuštěné vlnité vlasy. Ikumi chodí ve vyžehlené košili, Ryôko v tílku. Ikumi se svými nádhernými rty chlubí, že dohnala profesora k sebevraždě. Ryôko navedla Hiroshiho k bouračce.
Tsukamoto tyhle momenty předkládá úsporně a pokorně do jedné místnosti a tím se zdařile vyhýbá unylé jednoznačnosti.

Jako obvykle Tsukamoto Vital sám snímal i stříhal a stejně jako u Touhy řešil i výpravu.
Po obrazové stránce je Vital krásnou podívanou, která většinu času hraje na tóny odživle modré, či pitevně nažloutlé. Vlastní citáty se hravě mísí s originálními motivy. A záběry na kouřící komíny továren, či snad krematoria jsou možná stejně geniální, jako kýčovité. Stejně jako celý Vital.