Vimperský festival nabídne snímky o zvířatech

- Téma autor: red

Deset nejlepších snímků představí přehlídková část čtvrtého ročníku mezinárodního festivalu filmů o zvířatech NaturVision 2005

Deset nejlepších snímků představí přehlídková část čtvrtého ročníku mezinárodního festivalu filmů o zvířatech NaturVision 2005. Dějištěm přehlídky bude předposlední týden v září Vimperk na Prachaticku. "Letošním hlavním tématem je mládí a divočina," řekla ČTK Hana Šimková z vimperské radnice.

Diváci mají možnost zhlédnout všechny nejúspěšnější snímky, které ocenila porota v červencové soutěžní části festivalu v německém Neuschönau a Freyungu. Přehlídka přiblíží například snímky o paviánech, kondorech, bobrech či mravencích. Žádný ze soutěžních snímků nepochází z ČR. Snad i proto se v pátek 23. září uskuteční ve Vimperku filmařská dílna s prezentací nových českých přírodopisných dokumentů pod názvem Právě natáčíme. "Český dokumentární film nemá dlouhodobě dobré finanční podmínky. Nemůže se tak měřit s produkcí mezinárodních tvůrců, zastřešených například BBC," podotkla Šimková.

Ve Vimperku budou vítězné a oceněné filmy promítány od středy 21. září do soboty 24. září v městském kulturním středisku. Každý den diváci uvidí sérii snímků v několika blocích. Dopolední promítání jsou určena školám, odpolední a večerní veřejnosti. Promítat se bude vždy od 08:30 do zhruba 21:30, sobotní program skončí již odpoledne. Vstupné na každý filmový blok je 20 korun. Aktualizovaný program české části festivalu NaturVision naleznou zájemci na internetových stránkách www.mesto.vimperk.cz. Zde si také mohou přečíst stručné obsahy jednotlivých filmů.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.