Velká hollywoodská studia bojují proti nelegálnímu stahování filmů

- Téma autor: red

Internetová firma Hotfile Corp., umožňující nelegální stahovaní filmů, čelí žalobě ze strany pěti hollywoodských filmových studií. Žaloba hovoří o porušování duševního vlastnictví "ve zvlášť velkém rozsahu".

Žalobou, ke které se připojila studia jako Disney Enterprises, Twentieth Century Fox nebo Columbia Pictures se bude zabývat floridský soud. Společnost Hotfile Corp. vedená manažerem Antonem Titovem umožňuje svým uživatelům neoprávněné nahrávání celovečerních snímků, které si pak může kdokoli přehrát.

Hotfile prezentuje své služby v řadě jazyků

Firma Hotfile, která své služby prezentuje v řadě jazyků včetně češtiny, dokonce svým klientům za nahrávání zvláště oblíbených filmů platí.

Společnost vydělává na distribuci kradených filmů tím, že ti, co si filmy stahují za ně musí platit. Žádné peníze však nejsou odváděny držitelům copyrightu.

Během své dvouleté existence se webové stránky Hotfile zařadily mezi nejnavštěvovanější světové servery. Hollywoodská studia požaduje kompenzaci za ušlý zisk a za způsobenou škodu.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.