Vejdělkovy Ženy v pokušení obsadily čelo žebříčku návštěvnosti

23. 3. 2010 - 12:46 | Téma | red

Vejdělkovy Ženy v pokušení obsadily čelo žebříčku návštěvnosti zdroj: tisková zpráva

Komedie scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka hned po premiéře ovládla čelo tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin.

Podle informací Unie filmových distributorů ji o víkendu zhlédlo 93.271 diváků, kteří v kinech nechali přes 12 milionů korun. Spolu s předpremiérovými projekcemi má tento snímek na kontě 102.160 lidí a tržby ve výši 12,8 milionu korun.

Ženy v pokušení tak zabodovaly v kategorii nejlepších prvních víkendů mezi českými filmy i v historických tabulkách, kde obsadily čtvrté místo. Lepší byly jenom komedie Vratné lahve (107.357 diváků), Sněženky a machři po 25 letech (106.869 diváků) a Rafťáci (103.320).

Do této bilance by měl zasáhnout i Menzelův snímek Obsluhoval jsem anglického krále, který při ostrém startu v lednu 2007 přilákal o víkendu do kin 193.364 lidí. Kvůli zařazení do soutěže o České lvy se však už od prosince promítal v pražské Lucerně, což unie distributorů považuje za oficiální premiéru. Do statistik tak nezasáhl.

V aktuálním žebříčku návštěvnosti se jako druhá umístila Burtonova Alenka v říši divů, kterou o víkendu zhlédlo dalších 43.883 zájemců. Třetí je Troškova komedie Doktor od Jezera hrochů; tu vidělo 20.730 lidí, přičemž celková návštěvnost obou těchto filmů se pohybuje kolem 220.000 diváků.

Cameronův velkofilm Avatar obsadil více než tři měsíce po premiéře čtvrté místo. Celkem má na kontě 1,227.124 diváků a na české poměry rekordní tržby přesahující 200 milionů korun. Podle Petra Slavíka z pražského Bontonfilmu vydá společnost Twentieth Century Fox Home Entertainment tento snímek už 22. dubna na Blu-ray disku a 30. dubna na klasickém nosiči DVD.

"Od celosvětového uvedení do kin v prosinci loňského roku pokračuje Avatar v cestě za změnou filmové historie. Film oceněný Zlatým glóbem a Oscary vede žebříček tržeb filmů všech dob, přičemž dosud vydělal po celém světě přes 2,6 miliardy dolarů," řekl Slavík.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.