Vejdělkovy Ženy v pokušení obsadily čelo žebříčku návštěvnosti

23. 3. 2010 - 12:46 | Téma | red

Vejdělkovy Ženy v pokušení obsadily čelo žebříčku návštěvnosti zdroj: tisková zpráva

Komedie scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka hned po premiéře ovládla čelo tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin.

Podle informací Unie filmových distributorů ji o víkendu zhlédlo 93.271 diváků, kteří v kinech nechali přes 12 milionů korun. Spolu s předpremiérovými projekcemi má tento snímek na kontě 102.160 lidí a tržby ve výši 12,8 milionu korun.

Ženy v pokušení tak zabodovaly v kategorii nejlepších prvních víkendů mezi českými filmy i v historických tabulkách, kde obsadily čtvrté místo. Lepší byly jenom komedie Vratné lahve (107.357 diváků), Sněženky a machři po 25 letech (106.869 diváků) a Rafťáci (103.320).

Do této bilance by měl zasáhnout i Menzelův snímek Obsluhoval jsem anglického krále, který při ostrém startu v lednu 2007 přilákal o víkendu do kin 193.364 lidí. Kvůli zařazení do soutěže o České lvy se však už od prosince promítal v pražské Lucerně, což unie distributorů považuje za oficiální premiéru. Do statistik tak nezasáhl.

V aktuálním žebříčku návštěvnosti se jako druhá umístila Burtonova Alenka v říši divů, kterou o víkendu zhlédlo dalších 43.883 zájemců. Třetí je Troškova komedie Doktor od Jezera hrochů; tu vidělo 20.730 lidí, přičemž celková návštěvnost obou těchto filmů se pohybuje kolem 220.000 diváků.

Cameronův velkofilm Avatar obsadil více než tři měsíce po premiéře čtvrté místo. Celkem má na kontě 1,227.124 diváků a na české poměry rekordní tržby přesahující 200 milionů korun. Podle Petra Slavíka z pražského Bontonfilmu vydá společnost Twentieth Century Fox Home Entertainment tento snímek už 22. dubna na Blu-ray disku a 30. dubna na klasickém nosiči DVD.

"Od celosvětového uvedení do kin v prosinci loňského roku pokračuje Avatar v cestě za změnou filmové historie. Film oceněný Zlatým glóbem a Oscary vede žebříček tržeb filmů všech dob, přičemž dosud vydělal po celém světě přes 2,6 miliardy dolarů," řekl Slavík.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.