Ve filmu o Vivaldim bude hrát Jessica Biel a Luke Evans

21. 5. 2010 - 8:00 | Téma | red

Ve filmu o Vivaldim bude hrát Jessica Biel a Luke Evans zdroj: tisková zpráva

Vycházející britská herecká hvězda Luke Evans a americká herečka Jessica Bielová budou hlavními postavami filmu ze života slavného italského skladatele Antonia Vivaldiho, který má v brzké době začít natáčet mexická režisérka Patricia Riggenová. Oznámila to dnes agentura AFP.

Příběh se soustředí na údajný vztah mezi knězem-skladatelem, který žil v letech 1678 až 1741, a zpěvačkou Annou Tessieri Giro, jež ho inspirovala k napsání jeho nejslavnějšího díla - čtyř houslových koncertů nazvaných Čtvero ročních dob.

Anna Tessieri byla Vivaldiho nejoblíbenější primadonou; kněz ale popíral, že by s ní měl jakýkoli romantický vztah, a většina moderních expertů na skladatelův život a dílo věří, že je to pravda.

Prvním filmem devětatřicetileté režisérky Patricie Riggenové byl v roce 2007 La misma luna, který byl vybrán na festival nezávislých filmů Sundance.  "Už jsem myslela, že (Vivaldi) půjde k ledu, ale nakonec se všechno povedlo zařídit," řekla režisérka. "Byla jsem smutná, protože Vivaldi byl projekt, na kterém jsem pracovala už několik let a myslela jsem, že se ho nepovede dovést do konce." Film bude produkovat italská producentka Rafaella de Laurentisová (Barbar Conan, Duna).

Osmadvacetiletá Jessica Biel se naposledy objevila v romantické komedii Na sv. Valentýna a v létě půjde do kin akční komedie A-Team. Jednatřicetiletý Evans hrál olympského boha Apollóna v akční fantasy Souboj titánů a z antiky zatím nevyjde; nově je obsazen do role Dia ve filmu Tarsema Singha Immortals.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.