Úřady v Bombaji zbořily chajdy milionářů z chatrče

30. 12. 2009 - 19:30 | Téma | red

Úřady v Bombaji zbořily chajdy milionářů z chatrče zdroj: tisková zpráva

Městské úřady v Bombaji nechaly opět zbořit chatrč Rubiny Alíové, dětské hvězdy, která se proslavila v oscarovém snímku Milionář z chatrče. Kromě domku Alíových bylo v oblasti srovnáno se zemí i okolních 25 chatrčí. Rodina Alíových se prý zatím musela ubytovat u příbuzných.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Poprvé byly chatrče rodiny Rubiny Aliové a další filmové hvězdy Azharuddína Muhammada Ismáíla zbořeny v rámci sanačního úsilí městských orgánů již letos v květnu. Danny Boyle, britský režisér Milionáře z chatrče, poskytl oběma dětem vedle řádného honoráře ještě po 2,5 milionu rupií (asi 993.000 korun), aby si pořídily důstojnější bydlení na úrovni. Azharuddín se s rodiči a sourozenci přestěhovali do slušného domu v bombajské čtvrti Santa Cruz, Rubinin otec však požadoval více peněz na ještě dražší obydlí. To ale režisér odmítl.

Boyle založil nadaci, která má finančně podporovat obě dětské hvězdy filmu až do 18 let jejich věku. Jakékoli další případné nároky jejich rodin ale odmítá.

Film Milionář z chatrče popisuje příběh chlapce ze slumu, který se navzdory všem protivenstvím dokáže vypracovat z chudoby k bohatství. Snímek získal v roce 2009 celkem osm Oscarů, čtyři Zlaté globy a mnoho dalších cen. Na celém světě vydělal film podle indických zdrojů asi sedm miliard korun.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.