Účastníci zájezdu: Jeden hit (ne)stačí

30. 9. 2008 - 8:53 | Téma | red

Účastníci zájezdu: Jeden hit (ne)stačí zdroj: tisková zpráva

Nový film Účastníci zájezdu podle románu Michala Viewegha je o typicky českých vlastnostech v cizím prostředí

Nový film Účastníci zájezdu podle románu Michala Viewegha je o typicky českých vlastnostech v cizím prostředí. Spoustu hlášek z filmu i ústřední píseň Nevinná v podání Davida Krause najdete na jeho soundtracku...

I u nás vyšlo v minulosti několik soundtracků, které se díky originální muzice a velkým hitům staly kasovními trháky, stejně jako příslušné filmy; všichni samotářští snowboarďáci nebo rafťáci by vám o tom mohli vyprávět třeba ve svém pelíšku. Soundtrack k filmu Účastníci zájezdu mezi ně zatím nepatří, a těžko soudit, jestli bude ústřední píseň Nevinná v podání „uvolněného“ Davida Krause natolik silná, aby se Účastníci po bok výše zmíněných „individualistických lenošivých příznivců rekreačních sportů“ zařadili. Kromě ní totiž na CD najdeme už jen několik desítek více či méně vtipných hlášek z filmu a pár lyrických instrumentálek, které ve snímku dopomáhají záběrům k působivosti.

Ústřední Nevinná písnička mi svojí křehkostí, poetikou a naléhavou melodií trochu připomíná stařičkou, ale stále skvěle fungující skladbu Slunečný hrob od legendárního Hladíkova Blue Effectu. Muziku (stejně jako v celém filmu) i text má na svědomí osvědčený hitmaker Oskar Petr, kterému za úspěchy mohou děkovat například Aneta Langerová (Hříšná těla, křídla motýlí), David Koller (Chci zas v tobě spát), nebo skupina Lucie (Medvídek). Svérázný cápek David Kraus se v ní dokázal náležitě rozněžnit a zamilovaný text skvěle procítit, takže by ho jeden ani nepoznal. Vždyť on sám se na téma láska a vztahy v minulosti vyjadřoval v písničkách spíš s cynickým úšklebkem...

Účastníci zájezdu je film, který se rozhodně dá vidět vícekrát. Škoda, že i soundtrack neobsahuje víc pozoruhodných skladeb, až se vám ta jedna titulní hitovka ohraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.