Účastníci zájezdu: Jeden hit (ne)stačí

30. 9. 2008 - 8:53 | Téma | red

Účastníci zájezdu: Jeden hit (ne)stačí zdroj: tisková zpráva

Nový film Účastníci zájezdu podle románu Michala Viewegha je o typicky českých vlastnostech v cizím prostředí

Nový film Účastníci zájezdu podle románu Michala Viewegha je o typicky českých vlastnostech v cizím prostředí. Spoustu hlášek z filmu i ústřední píseň Nevinná v podání Davida Krause najdete na jeho soundtracku...

I u nás vyšlo v minulosti několik soundtracků, které se díky originální muzice a velkým hitům staly kasovními trháky, stejně jako příslušné filmy; všichni samotářští snowboarďáci nebo rafťáci by vám o tom mohli vyprávět třeba ve svém pelíšku. Soundtrack k filmu Účastníci zájezdu mezi ně zatím nepatří, a těžko soudit, jestli bude ústřední píseň Nevinná v podání „uvolněného“ Davida Krause natolik silná, aby se Účastníci po bok výše zmíněných „individualistických lenošivých příznivců rekreačních sportů“ zařadili. Kromě ní totiž na CD najdeme už jen několik desítek více či méně vtipných hlášek z filmu a pár lyrických instrumentálek, které ve snímku dopomáhají záběrům k působivosti.

Ústřední Nevinná písnička mi svojí křehkostí, poetikou a naléhavou melodií trochu připomíná stařičkou, ale stále skvěle fungující skladbu Slunečný hrob od legendárního Hladíkova Blue Effectu. Muziku (stejně jako v celém filmu) i text má na svědomí osvědčený hitmaker Oskar Petr, kterému za úspěchy mohou děkovat například Aneta Langerová (Hříšná těla, křídla motýlí), David Koller (Chci zas v tobě spát), nebo skupina Lucie (Medvídek). Svérázný cápek David Kraus se v ní dokázal náležitě rozněžnit a zamilovaný text skvěle procítit, takže by ho jeden ani nepoznal. Vždyť on sám se na téma láska a vztahy v minulosti vyjadřoval v písničkách spíš s cynickým úšklebkem...

Účastníci zájezdu je film, který se rozhodně dá vidět vícekrát. Škoda, že i soundtrack neobsahuje víc pozoruhodných skladeb, až se vám ta jedna titulní hitovka ohraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.