Tvůrce Úžasňákových, Brad Bird, zrežíruje pokračování Mission Impossible

- Téma autor: red

Režisérem čtvrtého pokračování úspěšného akčního filmu Mission Impossible bude Brad Bird, který se proslavil animovanými filmovými hity Úžasňákovi a Ratatouille. Podle zpravodajského serveru BBC to potvrdila herecká hvězda zmíněné série Tom Cruise.

"Už je to podepsané... Brad jde do toho," řekl Cruise časopisu Empire. Režiséra přitom označil za "nesmírně talentovaného".

Účinkování Cruise v roli agenta Ethana Hunta i ve snímku filmu Mission: Impossible IV potvrdilo studio Paramount již dříve. Cruise bude navíc producentem této akční podívané spolu s Jeffreym Jacobem Abramsem, pod jehož režijním vedením hrál Hunta ve třetím pokračování. Pro Brada Birda to bude vůbec první dlouhometrážní hraný film, který bude režírovat. Mezi jeho animované snímky patří kromě zmíněných i Železný obr.

První dva díly Mission Impossible režírovali Brian De Palma a John Woo. Premiéra čtyřky je plánována na květen 2011.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.