Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října

16. 10. 2011 - 12:30 | Téma | red

Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října zdroj: tisková zpráva

Nebezpečí rychle se šířících virových onemocnění, která v současném světě propojeném leteckými dopravními cestami mohou za pouhých několik hodin ohrozit geometricky vzrůstající řadu lidí v různých částech zeměkoule je tématem nového thrilleru Nákaza. Film slavného amerického režiséra Stevena Soderbergha přijde do českých kin od 20. října.

Soderberghova novinka divákům připomene, že zdánlivě neškodné dotyky lidí v restauraci, autobuse, letištní hale nebo při placení kreditní kartou mohou mít smrtící důsledky. Na začátku příběhu stojí návštěva vysoké manažerky americké firmy v podání Gwyneth Paltrowové v kasinu v Hongkongu, kam ji přivedla služební cesta.

Nákaza si zanedlouho připíše první oběti v místě přenosu a v Tokiu; nevyhne se ani hrdinčině rodině po jejím návratu do domovského Minneapolisu. Oběti se nejprve počítají v desítkách a stovkách, za pár dní však nejen odborníci pochopí, že nastala pandemie. Hrůza z nákazy z lidí stále rychleji stírá civilizační slupku, pokoušejí se na ní také zbohatnout různí podvodníci.

Nákaza

V dalších rolích se představí Matt Damon v roli manžela úvodní oběti nákazy, který v několika okamžicích přijde o ženu i nevlastního synka a doktoři mu nejsou schopni vysvětlit proč.

S nebezpečnou nákazou bojují vedoucí zdravotnického centra v podání Laurence Fishburnea i lékařky ztvárněné držitelkami Oscara Kate Winsletovou a Marrion Cotillardovou. Výčet slavných hereckých jmen před kamerou doplňuje Jude Law, jenž si zahrál blogujícího aktivistu, který zpochybňuje činnost odborníků a úřadů a zvyšuje paniku v řadách lidí ohrožených epidemií.

Nákaza

Osmačtyřicetiletý Soderbergh patří mezi autory snímků uznávaných kritikou i oblíbených u diváků. V roce 2001 získal Oscara za režii filmu Traffic - nadvláda gangů; na kontě má i snímky jako Sex, lži a video, Erin Brockovich či Solaris. U diváků slavili úspěchy například jeho Dannyho parťáci, v nichž se mu podařilo před kameru přivést mnoho hvězd první velikosti; později natočil ještě dvě jejich pokračování.

Snímek Nákaza natočený v koprodukci USA a Spojených arabských emirátů má stopáž 105 minut. Podle distributora je vhodný pro diváky od 12 let.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.