Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října

16. 10. 2011 - 12:30 | Téma | red

Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října zdroj: tisková zpráva

Nebezpečí rychle se šířících virových onemocnění, která v současném světě propojeném leteckými dopravními cestami mohou za pouhých několik hodin ohrozit geometricky vzrůstající řadu lidí v různých částech zeměkoule je tématem nového thrilleru Nákaza. Film slavného amerického režiséra Stevena Soderbergha přijde do českých kin od 20. října.

Soderberghova novinka divákům připomene, že zdánlivě neškodné dotyky lidí v restauraci, autobuse, letištní hale nebo při placení kreditní kartou mohou mít smrtící důsledky. Na začátku příběhu stojí návštěva vysoké manažerky americké firmy v podání Gwyneth Paltrowové v kasinu v Hongkongu, kam ji přivedla služební cesta.

Nákaza si zanedlouho připíše první oběti v místě přenosu a v Tokiu; nevyhne se ani hrdinčině rodině po jejím návratu do domovského Minneapolisu. Oběti se nejprve počítají v desítkách a stovkách, za pár dní však nejen odborníci pochopí, že nastala pandemie. Hrůza z nákazy z lidí stále rychleji stírá civilizační slupku, pokoušejí se na ní také zbohatnout různí podvodníci.

Nákaza

V dalších rolích se představí Matt Damon v roli manžela úvodní oběti nákazy, který v několika okamžicích přijde o ženu i nevlastního synka a doktoři mu nejsou schopni vysvětlit proč.

S nebezpečnou nákazou bojují vedoucí zdravotnického centra v podání Laurence Fishburnea i lékařky ztvárněné držitelkami Oscara Kate Winsletovou a Marrion Cotillardovou. Výčet slavných hereckých jmen před kamerou doplňuje Jude Law, jenž si zahrál blogujícího aktivistu, který zpochybňuje činnost odborníků a úřadů a zvyšuje paniku v řadách lidí ohrožených epidemií.

Nákaza

Osmačtyřicetiletý Soderbergh patří mezi autory snímků uznávaných kritikou i oblíbených u diváků. V roce 2001 získal Oscara za režii filmu Traffic - nadvláda gangů; na kontě má i snímky jako Sex, lži a video, Erin Brockovich či Solaris. U diváků slavili úspěchy například jeho Dannyho parťáci, v nichž se mu podařilo před kameru přivést mnoho hvězd první velikosti; později natočil ještě dvě jejich pokračování.

Snímek Nákaza natočený v koprodukci USA a Spojených arabských emirátů má stopáž 105 minut. Podle distributora je vhodný pro diváky od 12 let.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.