Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října

16. 10. 2011 12:30 - Téma | Autor: red

Thriller Nákaza přijde do českých kin od 20. října Zdroj: Archiv

Nebezpečí rychle se šířících virových onemocnění, která v současném světě propojeném leteckými dopravními cestami mohou za pouhých několik hodin ohrozit geometricky vzrůstající řadu lidí v různých částech zeměkoule je tématem nového thrilleru Nákaza. Film slavného amerického režiséra Stevena Soderbergha přijde do českých kin od 20. října.

Soderberghova novinka divákům připomene, že zdánlivě neškodné dotyky lidí v restauraci, autobuse, letištní hale nebo při placení kreditní kartou mohou mít smrtící důsledky. Na začátku příběhu stojí návštěva vysoké manažerky americké firmy v podání Gwyneth Paltrowové v kasinu v Hongkongu, kam ji přivedla služební cesta.

Nákaza si zanedlouho připíše první oběti v místě přenosu a v Tokiu; nevyhne se ani hrdinčině rodině po jejím návratu do domovského Minneapolisu. Oběti se nejprve počítají v desítkách a stovkách, za pár dní však nejen odborníci pochopí, že nastala pandemie. Hrůza z nákazy z lidí stále rychleji stírá civilizační slupku, pokoušejí se na ní také zbohatnout různí podvodníci.

Nákaza

V dalších rolích se představí Matt Damon v roli manžela úvodní oběti nákazy, který v několika okamžicích přijde o ženu i nevlastního synka a doktoři mu nejsou schopni vysvětlit proč.

S nebezpečnou nákazou bojují vedoucí zdravotnického centra v podání Laurence Fishburnea i lékařky ztvárněné držitelkami Oscara Kate Winsletovou a Marrion Cotillardovou. Výčet slavných hereckých jmen před kamerou doplňuje Jude Law, jenž si zahrál blogujícího aktivistu, který zpochybňuje činnost odborníků a úřadů a zvyšuje paniku v řadách lidí ohrožených epidemií.

Nákaza

Osmačtyřicetiletý Soderbergh patří mezi autory snímků uznávaných kritikou i oblíbených u diváků. V roce 2001 získal Oscara za režii filmu Traffic - nadvláda gangů; na kontě má i snímky jako Sex, lži a video, Erin Brockovich či Solaris. U diváků slavili úspěchy například jeho Dannyho parťáci, v nichž se mu podařilo před kameru přivést mnoho hvězd první velikosti; později natočil ještě dvě jejich pokračování.

Snímek Nákaza natočený v koprodukci USA a Spojených arabských emirátů má stopáž 105 minut. Podle distributora je vhodný pro diváky od 12 let.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.