Teriér Uggie dostal cenu pro filmové psy za snímek The Artist

16. 2. 2012 - 14:48 | Téma | red

Teriér Uggie dostal cenu pro filmové psy za snímek The Artist zdroj: tisková zpráva

Uggie, psík z francouzského filmu The Artist, zářil na prvním udílení nových cen pro filmové psy nazvaných Zlaté obojky. Ze slavnostních ceremoniálu v Los Angeles si za výkon v tomto němém filmu v pondělí večer "odnesl" hlavní cenu pro nejlepšího filmového psa. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Desetiletý Jack Russel teriér porazil další nominované v této kategorii, kterými byli dobrman Blackie z filmu Hugo a jeho velký objev, Cosmo z filmu Začátky, Denver z komedie 50/50 a Hummer z filmu Young Adult (Mladá dospělá). Kromě snímku The Artist, ve kterém mají hlavní role Jean Dujardin a Bérénice Bejoová, byl Uggie nominován za výkon v romantickém snímku Voda pro slony s Reese Witherspoonovou a Robertem Pattinsonem.

Jakkoli neobvyklá může cena pro Uggieho být, jde podle AFP o další ocenění pro snímek The Artist. Příběh charismatického herce, který se neumí smířit s tím, že film promluvil, byl v deseti kategoriích nominován na Oscara i francouzské ceny César. Z 12 nominací na britské ceny BAFTA jich o víkendu proměnil sedm.

The Artist

Uggie již na loňském festivalu v Cannes získal neoficiální cenu nazvanou Psí palma. Jeho další filmovou trofej, obojek posázený křišťálovým sklem od firmy Swarowski s přívěskem ve tvaru kosti, v luxusním hotelu v Los Angeles převzal majitel a trenér psíka Omar von Muller. 

"Pro cvičitele zvířat ve filmovém průmyslu je to velmi důležité, protože jsme nikdy dřív oceňováni nebyli, lidé si neuvědomují, že k výcviku psa je třeba stovky, nebo dokonce tisíce hodin," prohlásil podle AFP. O Uggiem řekl, že "to je velký herec, ale také důležitý člen rodiny. Spí s námi, a začíná stárnout, takže (tahle cena) je vynikající."

AFP napsala, že desetiletý Uggie se po filmu The Artist odebral do důchodu.

Udílení Zlatých obojků pořádal časopis o psech Dog News Daily. Ceny se rozdělovaly v pěti kategoriích, mimo jiné pro nejlepšího psa v zahraničním filmu nebo v televizním seriálu.

Film The Artist

Slavnostní večer podobně jako u řady podobných ceremonií pro dvounohé herce zahájil takzvaný červený koberec, na kterém tentokrát defilovali psí hvězdy s páníčky.

Mezi dalšími oceněnými byli podle agentury AP francouzský buldoček Brigitte ze seriálu Taková moderní rodinka nebo pitbul Hercules z americké reality show o psech Pit Boss. Zvláštní ocenění dostala jihoafrická herečka Charlize Theronová za aktivity ve prospěch zvířat.

Výtěžek ze slavnostního večera má jít na konto spolků na ochranu zvířat.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.