Teriér Uggie dostal cenu pro filmové psy za snímek The Artist

16. 2. 2012 14:48 - Téma | Autor: red

Teriér Uggie dostal cenu pro filmové psy za snímek The Artist zdroj: Archiv

Uggie, psík z francouzského filmu The Artist, zářil na prvním udílení nových cen pro filmové psy nazvaných Zlaté obojky. Ze slavnostních ceremoniálu v Los Angeles si za výkon v tomto němém filmu v pondělí večer "odnesl" hlavní cenu pro nejlepšího filmového psa. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Desetiletý Jack Russel teriér porazil další nominované v této kategorii, kterými byli dobrman Blackie z filmu Hugo a jeho velký objev, Cosmo z filmu Začátky, Denver z komedie 50/50 a Hummer z filmu Young Adult (Mladá dospělá). Kromě snímku The Artist, ve kterém mají hlavní role Jean Dujardin a Bérénice Bejoová, byl Uggie nominován za výkon v romantickém snímku Voda pro slony s Reese Witherspoonovou a Robertem Pattinsonem.

Jakkoli neobvyklá může cena pro Uggieho být, jde podle AFP o další ocenění pro snímek The Artist. Příběh charismatického herce, který se neumí smířit s tím, že film promluvil, byl v deseti kategoriích nominován na Oscara i francouzské ceny César. Z 12 nominací na britské ceny BAFTA jich o víkendu proměnil sedm.

The Artist

Uggie již na loňském festivalu v Cannes získal neoficiální cenu nazvanou Psí palma. Jeho další filmovou trofej, obojek posázený křišťálovým sklem od firmy Swarowski s přívěskem ve tvaru kosti, v luxusním hotelu v Los Angeles převzal majitel a trenér psíka Omar von Muller. 

"Pro cvičitele zvířat ve filmovém průmyslu je to velmi důležité, protože jsme nikdy dřív oceňováni nebyli, lidé si neuvědomují, že k výcviku psa je třeba stovky, nebo dokonce tisíce hodin," prohlásil podle AFP. O Uggiem řekl, že "to je velký herec, ale také důležitý člen rodiny. Spí s námi, a začíná stárnout, takže (tahle cena) je vynikající."

AFP napsala, že desetiletý Uggie se po filmu The Artist odebral do důchodu.

Udílení Zlatých obojků pořádal časopis o psech Dog News Daily. Ceny se rozdělovaly v pěti kategoriích, mimo jiné pro nejlepšího psa v zahraničním filmu nebo v televizním seriálu.

Film The Artist

Slavnostní večer podobně jako u řady podobných ceremonií pro dvounohé herce zahájil takzvaný červený koberec, na kterém tentokrát defilovali psí hvězdy s páníčky.

Mezi dalšími oceněnými byli podle agentury AP francouzský buldoček Brigitte ze seriálu Taková moderní rodinka nebo pitbul Hercules z americké reality show o psech Pit Boss. Zvláštní ocenění dostala jihoafrická herečka Charlize Theronová za aktivity ve prospěch zvířat.

Výtěžek ze slavnostního večera má jít na konto spolků na ochranu zvířat.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.