Televizní seriál 24 hodin je u konce, na řadě je film

29. 3. 2010 - 13:17 | Téma | red

Televizní seriál 24 hodin je u konce, na řadě je film zdroj: tisková zpráva

Velice populární akční televizní seriál 24 hodin končí. Poslední, dvouhodinová epizoda osmé řady seriálu bude odvysílána 24. května. Informovala o tom televize Fox. Podle herce Kiefera Sutherlanda, jenž v seriálu ztvárnil hlavní roli, se mohou diváci těšit na dlouhometrážní film.

"Byla to moje životní role a nikdy nebudu schopen plně vyjádřit díky těm, kteří mi umožnili ji získat," prohlásil Sutherland, který od začátku vysílání seriálu v roce 2001 chrání v roli federálního agenta Jacka Bauera lidstvo před vrahy i teroristy. "Spolu s (producentem) Howardem Gordonem jsme nadšeni, že do budoucna budeme mít příležitost vytvořit filmovou verzi 24 hodin," dodal.

Seriál často využíval rozdělení obrazovky, aby ukázal události odehrávající se na dvou různých místech v jednom okamžiku. Proslulými se staly také hodiny odtikávající Bauerovi dobu, která mu zbývá k dokončení mise. Každá hodinová epizoda seriálu představovala jednu hodinu Bauerova života a každá vysílací sezona měla 24 epizod znázorňujících jeden den.

Na vrcholu slávy patřil seriál k vůbec nejsledovanějším televizním dramatům a získal 68 cen Emmy, včetně ocenění za nejlepší dramatický seriál v roce 2006 a ocenění pro Sutherlanda jako nejlepšího herce. V poslední době ale začala sledovanost seriálu upadat, což nakonec vedlo k jeho stažení, napsala agentura Reuters.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.