Svůj vlastní Star Wars film chystá i Damon Lindelof

24. 10. 2022 - 11:05 | Novinky | Adam Homola

Svůj vlastní Star Wars film chystá i Damon Lindelof zdroj: Foto: Disney

V Disney pracují na novém filmu z univerza Star Wars, který by měl napsat známý scénárista a producent Damon Lindelof.

Natáčet by pak měla režisérka Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms. Marvel), jak potvrdily zdroje webu The Hollywood Reporter.

Lindelof má na svědomí, nebo se částečně podílel na scénářích k filmům a seriálům jako Strážci, Pozůstalí, Země zítřka, Světová válka Z, Star Trek: Do temnoty, Prometheus, Kovbojové a vetřelci, Ztraceni a další.

Coby producent či výkonný producent pak má na triku filmů a seriály jako Ztraceni, Prometheus, Open Heart, Star Trek: Do Temnoty, Země zítřka, Bending the Arc, Lov, Another Country a další.

Otázkou ovšem je, jestli nový Star Wars film od Lindelofa a Obaid-Chinoy vůbec někdy vznikne, navzdory tomu, že začínají přípravy na scénář. Otazník totiž visí i nad odkládaným Rogue Squadron od Patty Jenkins, stejně jako nad samostatným filmem Taiky Waititiho. Všechno se, zdá se, tak nějak připravuje, ale zároveň se všechno odkládá, není k tomu moc jasných informací a plány se postupně mění.

zdroj: Falcon

Poslední film jsme tu tak měli v roce 2019, jenže z něj nebyli všichni ani zdaleka nadšení, a to filmovou komunitu Star Wars rozdělil už předchozí film hlavní série Poslední z Jediů.

Star Wars tak aktuálně přežívá jen a pouze v seriálové podobě, kde jsou ty kvality ale také velice proměnlivé. A tak zatímco Andor se těší poměrně velké chvále, předchozí Obi-Wan Kenobi to schytal za zbytečnou výplň bez větších ambicí i kvalit. Chystá se toho ale hodně, třeba další sezóna Andora, Mandaloriana a přibude taky Ahsoka, tak snad alespoň něco z toho bude stát za řeč.

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.