Šperky herečky Elizabeth Taylorové půjdou do dražby

- Téma autor: red

Sbírka šperků, šaty, některá umělecká díla a další věci z pozůstalosti nedávno zesnulé americké filmové hvězdy Elizabeth Taylorové půjdou do dražby. Oznámila to dnes aukční síň Christie's. Dodala, že už o tom uzavřela dohodu s rodinou Taylorové.

Christie's uvedla, že věci z pozůstalosti po Liz Taylorové budou prodány v několika dražbách, jejichž data budou oznámena během jara.

Slavná herečka zemřela 23. března krátce po svých 79. narozeninách. Kromě hereckého umění a krásy proslula také svou zálibou v klenotech, zvlášť v diamantech. V roce 2003 vydala i knihu s názvem Elizabeth Taylorová: Můj příběh lásky se šperky.

V její sbírce byly i některé z nejdražších kamenů na světě. Asi nejznámější byl hruškovitý diamant o váze 69,42 karátu, který jí koupil jeden z jejích manželů, herec Richard Burton, a který byl později pojmenován Diamant Taylor-Burton.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.