Svatba se koná koncem srpna v Bernaldě, malém městečku v italském kraji Basilicata, odkud rodina Coppolů pochází, napsala La Stampa bez uvedení zdroje.
Bernalda leží u moře v Tarentském zálivu mezi špičkou a patou italské "boty". Z tohoto městečka dědeček Francise Forda Coppoly Agostino odešel v roce 1904 do Spojených států, aby tu zbohatl a začal pronikat do světa filmu, uvedl deník.
Sofia Coppolová a Thomas Mars spolu žijí již léta a z jejich svazku se narodily dvě dcery. Coppolová byla předtím provdána za Spike Jonzeho, ale v roce 2003 se s ním rozvedla.
Svatba se bude konat ve starém domě, který rodina Coppolů koupila a z něhož buduje luxusní rezidenci.
La Stampa dodala, že na svatbě jsou očekávány známé osobnosti, především Sofiin bratranec, herec Nicolas Cage, jeho kolegové Al Pacino a Sylvester Stallone a režisér Steven Spielberg.
Čtyřicetiletá Coppolová získala za scénář k filmu Ztraceno v překladu v roce 2003 Oscara. V roce 2004 následoval Zlatý glóbus za nejlepší film a scénář a v roce 2005 César za nejlepší zahraniční film. Je první Američankou, a třetí ženou v historii vůbec, která byla nominována na oscarovou cenu za režii.