Sněhová královna - recenze ruské animované pohádky

17. 12. 2014 22:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Sněhová královna - recenze ruské animované pohádky Zdroj: Archiv

Zlá panovnice svým prokletím odstartuje v zemi velmi dlouhou a krutou zimu. Jedinou šancí je malá dívka, skřítek a fretka, kteří putují zmrzlou krajinou do paláce čarodějnice, aby zachránili svět. Vítejte v kině na dva roky staré ruské pohádce Sněhová královna.

Vypustit do české kino distribuce poněkud starší snímek může vypadat jako čiré šílenství. Když pak otevřeně řeknete, že je ruský, můžete ve svém okolí zaznamenat dokonce odmítavé stanovisko.

Sněhová královna Zdroj: Archiv  

Že je film v kinech o dva roky později nevadí. Je pro nejmenší diváky a jejich rodičovský doprovod. Navíc je určený opravdu těm nejmenším, míra naivity je zde opavdu na vysoké úrovni. Současně však nelze vůbec říci, že by šlo o nějaký amatérský produkt. Film nabízí solidní animace. Je vidět, že ruská produkce drží krok se světem. 

Ruská pohádka Andersenovu předlohu vypravuje velmi volně, přesto však najdeme několik styčných prvků, které by určitě v americké verzi (pokud by teď nějaká vznikala) nebyly. Příběh nabízí pohled do reálného světa s jeho přednostmi (přátelství) i smutnými chvílemi (smrt). A nezpívá se v něm! To lze zejména z pohledu rodičů považovat za opravdovou výhru.

Sněhová královna Zdroj: Archiv

Trol Orm sice nevypadá jako skutečný trol. Spíš je tak strašně cítit, že tvůrci chtěli svého lenochoda Syda z Doby ledové, že úplně zapomněli na to, jak takový skřítek vypadá. Sněhová královna je v mnoha ohledech kopírováním americké digitálně animované produkce, ale nesmrdělo mi to plagiátorstvím. Prostě do kin dorazila jedna z mnoha kreslených pohádek, jakých po světě vznikají mraky.

Pokud najdete mezeru ve svých nabitých programech, pak na to klidně malé děti vytáhněte. O trochu starší si však musí počkat na medvídka Padingtona.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.