Sněhová královna - recenze ruské animované pohádky

17. 12. 2014 - 22:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Sněhová královna - recenze ruské animované pohádky zdroj: tisková zpráva

Zlá panovnice svým prokletím odstartuje v zemi velmi dlouhou a krutou zimu. Jedinou šancí je malá dívka, skřítek a fretka, kteří putují zmrzlou krajinou do paláce čarodějnice, aby zachránili svět. Vítejte v kině na dva roky staré ruské pohádce Sněhová královna.

Vypustit do české kino distribuce poněkud starší snímek může vypadat jako čiré šílenství. Když pak otevřeně řeknete, že je ruský, můžete ve svém okolí zaznamenat dokonce odmítavé stanovisko.

Sněhová královna zdroj: tisková zpráva  

Že je film v kinech o dva roky později nevadí. Je pro nejmenší diváky a jejich rodičovský doprovod. Navíc je určený opravdu těm nejmenším, míra naivity je zde opavdu na vysoké úrovni. Současně však nelze vůbec říci, že by šlo o nějaký amatérský produkt. Film nabízí solidní animace. Je vidět, že ruská produkce drží krok se světem. 

Ruská pohádka Andersenovu předlohu vypravuje velmi volně, přesto však najdeme několik styčných prvků, které by určitě v americké verzi (pokud by teď nějaká vznikala) nebyly. Příběh nabízí pohled do reálného světa s jeho přednostmi (přátelství) i smutnými chvílemi (smrt). A nezpívá se v něm! To lze zejména z pohledu rodičů považovat za opravdovou výhru.

Sněhová královna zdroj: tisková zpráva

Trol Orm sice nevypadá jako skutečný trol. Spíš je tak strašně cítit, že tvůrci chtěli svého lenochoda Syda z Doby ledové, že úplně zapomněli na to, jak takový skřítek vypadá. Sněhová královna je v mnoha ohledech kopírováním americké digitálně animované produkce, ale nesmrdělo mi to plagiátorstvím. Prostě do kin dorazila jedna z mnoha kreslených pohádek, jakých po světě vznikají mraky.

Pokud najdete mezeru ve svých nabitých programech, pak na to klidně malé děti vytáhněte. O trochu starší si však musí počkat na medvídka Padingtona.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.